W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Szczepimy się
28.05.202115:44

Przyjęcie szczepionki przeciwko Covid-19 to skuteczny sposób zatrzymania epidemii poprzez przerwanie łańcucha zakażeń. Szczepiąc się chronimy siebie i bliskich przed zachorowaniem i groźnymi skutkami choroby.

Trwająca akcja szczepień pozwala również na zaszczepienie młodzieży w wieku 16-17 lat. Zaszczepienie jak największej liczby osób młodych da szanse nie tylko na powrót nauczania stacjonarnego, uprawiania sportu, czy też innych form aktywności społecznej, kulturalnej. Jest to też gwarancja bezpiecznych wakacji.

Przypominamy, że na terenie Lublina istnieje możliwość wykonania szczepień zarówno w punktach szczepień populacyjnych (wykaz dostępny na dole strony), jak i w Punkcie Szczepień Powszechnych zorganizowanym przez Miasto Lublin we współpracy z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie (Hala Icemanii). Rejestracja na szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych odbywa się pod numerem tel. 882 935 720.

Zapisać się na szczepienie można:

  • za pośrednictwem infolinii 989;
  • wysyłając SMS pod numer 664 908 556 o treści SzczepimySie;
  • online przez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl;
  • bezpośrednio w konkretnym punkcie szczepień.

Miasto Lublin zapewnia transport do punktów szczepień dla osób, które z powodu niepełnosprawności lub wieku nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie. Aby zamówić transport do punktu szczepień na terenie Lublina należy skontaktować się z koordynatorem ds. transportu, dostępnym pod nr tel. 785 589 941 lub 81 466 3434 w godz. 8.00-15.00 i umówić termin transportu. W trakcie umawiania transportu można uzgodnić potrzebę obecności opiekuna na czas przejazdu oraz uzyskać inne informacje dotyczące transportu.
Z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez Miasto Lublin mogą skorzystać:

  • osoby z niepełnosprawnościami, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub I grupę inwalidzką z ww. schorzeniami;
  • osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Dodatkowe informacje w zakresie szczepień można uzyskać w Urzędzie Miasta Lublin dzwoniąc na specjalną infolinię pod nr telefonu 81 466 34 34, w godz. 7.30-15.30 od poniedziałku do piątku.

Więcej informacji: www.gov.pl/web/szczepimysie

 

Pliki do pobrania