W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uroczystość otwarcia nowego gabinetu stomatologicznego w kolejnej szkole

Uroczystość otwarcia nowego gabinetu stomatologicznego w kolejnej szkole
03.06.201613:37

Otwarty został nowy gabinet stomatologiczny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej im. Jana Pawła II przy ul. L. Herc 4 w Lublinie.

Gabinet został uruchomiony dzięki nawiązanej współpracy Prezydenta Miasta Lublin z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Realizatorem inicjatywy ze strony Uniwersytetu jest Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W uroczystości otwarcia gabinetu uczestniczyli: Pani Monika Lipińska Zastępca Prezydenta Miasta Lublin d.s Społecznych oraz Pan mgr inż. Ryszard Śmiech Dyrektor Stomatologicznego Centrum Klinicznego UM w Lublinie.

Miasto Lublin zawarło umowy z 48 podmiotami medycznymi które świadczą usługi stomatologiczne w 73 w lubelskich placówkach oświatowych. W ten sposób programem profilaktyki próchnicy objętych zostało ponad 6 tysięcy uczniów. Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie prowadzi gabinety stomatologiczne na terenie trzech lubelskich szkół, w których obejmuje opieką stomatologiczną 996 uczniów.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Ośrodka połączona była z obchodami Święta Szkoły oraz VI Lubelskimi Integracyjnymi Spotkaniami Kresowymi.