W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W dniu 15 czerwca 2016 r. odbyła się konferencja profilaktyczna „Bezpieczne wakacje bez narkotyków i dopalaczy"

W dniu 15 czerwca 2016 r. odbyła się konferencja profilaktyczna „Bezpieczne wakacje bez narkotyków i dopalaczy"
21.06.201612:52

W dniu 15 czerwca 2016 r. w Trybunale Koronnym w Lublinie odbyła się zorganizowana przez Miasto Lublin w ramach Lokalnej Kampanii „Dopalacze – droga donikąd” konferencja profilaktyczna  pt. „Bezpieczne wakacje bez narkotyków i dopalaczy".

Organizacja konferencji miała na celu uświadomienie uczestnikom, jakie zagrożenie niesie za sobą używanie substancji psychoaktywnych i „dopalaczy”, zwiększenie wiedzy na temat umiejętności rozpoznawania zachowań i sytuacji ryzykownych, zdefiniowania potrzeb i kierunków działań w zakresie zapobiegania oraz przeciwdziałania używania substancji psychoaktywnych. Konferencja skierowana była do organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży, w tym dyrektorów lubelskich placówek oświatowych, nauczycieli, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz funkcjonariuszy Policji Państwowej i Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników oraz lokalnych mediów publicznych i prywatnych.

W konferencji uczestniczyło łącznie 80 osób.