W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
W trosce o zdrowie seniorów
19.03.202412:46

W dniu 14 marca 2024 r. odbyła się się konferencja „Lublin – miasto zdrowego seniora”, której organizatorem był Wydział Zdrowia i Profilaktyki. Tematyka konferencji poświęcona została problematyce zdrowia osób starszych. Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród seniorów, którzy byli adresatami konferencji.

Podczas wystąpień ekspertów i specjalistów podkreślano, że najważniejszymi elementami w dbaniu o zdrowie seniora jest prawidłowa edukacja, profilaktyka, dieta, aktywność fizyczna, umysłowa, społeczna oraz bezpieczeństwo otoczenia.

W trakcie spotkania przybliżona została także tematyka nowoczesnych technologii, które stają się coraz bardziej przyjazne dla seniorów, pomagając im w codziennym funkcjonowaniu i przyczyniają się do poprawy jakości ich życia. Temat ten spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.