W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zaproszenie do oddania krwi

02.07.202010:36

Zapraszamy do zaangażowania się w zbiórkę krwi. Zbiórka odbędzie się 10 lipca 2020 r. (piątek) w siedzibie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Lublinie przy ul. Zemborzyckiej 94. Rejestracja dawców będzie możliwa w godz. 8:30 – 12:30. Organizatorem akcji jest Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Lublinie. Koordynatorem działań jest st. bryg. Michał Badach tel. 693 100 021, e-mail: mbadach@kwpsp.lublin.pl

Osoby chętne do oddania krwi powinny w dniu oddawania krwi:

  • zgłosić się w ww. wyznaczonym czasie i miejscu,
  • wziąć ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty, lub paszport lub prawo jazdy) ze zdjęciem i nr PESEL,
  • przyjść wypoczęte i wyspane,
  • dzień wcześniej wypić ok. 2 litrów płynów (woda, soki, herbata),
  • nie pić alkoholu dobę wcześniej,
  • zjeść lekki posiłek - unikać produktów tłustych, smażonych, boczku, pasztetów, jajecznicy, żółtego sera, majonezu, śmietany, kremowych ciast.

Krwiodawcy przysługuje zwolnienie od pracy w dniu, w którym oddał/a krew i na czas okresowego badania lekarskiego dawców krwi na zasadach określonych w odrębnych przepisach (rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy).

Pamiętajcie Państwo, oddając krew ratujecie ludzkie życie.

W załączeniu plakat informacyjny

Pliki do pobrania