W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zawieszenie zajęć w placówkach pobytu dziennego

Zawieszenie zajęć w placówkach pobytu dziennego
19.10.202009:40

Od dzisiaj (poniedziałek, 19 października) ponownie zostaje zawieszona działalność wszystkich lubelskich placówek pobytu dziennego. Nieczynne będą dzienne domy i kluby seniora, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, warsztaty terapii zajęciowej oraz ośrodki wsparcia dziennego. Miasto Lublin, zostało włączone do tzw. strefy czerwonej, dlatego też zgodnie z decyzją Wojewody Lubelskiego placówki będą nieczynne od 19 do 30 października.

‒ Rozumiemy jak ważny dla naszych podopiecznych był powrót do normalności, bezpośredni kontakt z terapeutami i innymi uczestnikami zajęć po pierwszej fali epidemii. Niestety, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców znajdujących się w grupach szczególnego ryzyka, a więc seniorów i osób z niepełnosprawnościami, niezbędne jest zawieszenie zajęć we wszystkich ośrodkach – mówi Monika LipińskaZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Na terenie Lublina funkcjonuje łącznie 61 ośrodków pobytu dziennego dedykowanych lubelskim Seniorom (w tym z chorobą Alzheimera), mieszkańcom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami oraz dzieciom z rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze. Są one prowadzone przez Miasto Lublin oraz lubelskie organizacje pozarządowe.