W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Zdrowie psychiczne - ku samodzielności i niezależności...”

„Zdrowie psychiczne - ku samodzielności i niezależności...”
21.07.202312:23

Gmina Lublin otrzymała dotację z budżetu państwa na realizację projektu z obszaru zdrowia psychicznego. Projekt realizowany będzie w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności” - edycja 2023. Głównym celem projektu jest wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin. Projekt ma na celu podniesienie poziomu świadomości osób z zaburzeniami psychicznymi o tkwiących w nich możliwościach oraz przysługujących im prawach, co pozwoli na zwiększenie pewności siebie oraz pomoże w lepszym wykorzystaniu potencjalnych możliwości. Działania projektowe są spójne i komplementarne z zadaniami realizowanymi dotychczas przez miasto Lublin w obszarze ochrony zdrowia psychicznego.

Projekt zakłada współpracę wielu partnerów w realizacji poszczególnych działań, zarówno jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, jak również organizacji pozarządowych i osób fizycznych, zajmujących się problematyką zdrowia psychicznego. Realizacja projektu pozwoli na poszerzenie oferty oparcia społecznego dla osób doświadczających kryzysów psychicznych. Całkowita wartość zadania: 87 900,00 zł, w tym wartość dofinansowania ze środków budżetu państwa: 70 320,00 zł.