W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Posprzątajmy Lublin na wiosnę

Posprzątajmy Lublin na wiosnę
19.04.202111:04

W związku z przypadającym na dzień 22 kwietnia Dniem Ziemi Urząd Miasta Lublin wystosował do Rad Dzielnic zaproszenie do udziału w akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę.”

Dotychczas głównymi uczestnikami tego cyklicznego wydarzenia były dzieci i młodzież z placówek oświatowych. Aktualnie ze względu na sytuację epidemiologiczną nie angażujemy szkół, ale chcielibyśmy wesprzeć mieszkańców z poszczególnych dzielnic miasta, którzy chcą zadbać o swoje otoczenie.

Celem planowanego wydarzenia jest wzmocnienie świadomości ekologicznej mieszkańców Lublina oraz pokazanie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko, w którym żyjemy. W ramach tego wydarzenia zebrane mogą być tylko drobne odpady komunalne, które negatywnie wpływają na estetykę terenów zielonych.

Termin tegorocznej akcji wyznaczony został na dzień 24 kwietnia 2021 r.

Do dnia 21 kwietnia Rady Dzielnic mają wskazać tereny wytypowane do sprzątania, miejsca złożenia worków oraz liczbę uczestników akcji. Wydział Ochrony Środowiska wyposaży wolontariuszy w niezbędne rękawice i worki. Partnerami akcji są KOM-EKO S.A. oraz KOMA Usługi Komunalne, którzy zadeklarowali nieodpłatny odbiór odpadów.

Przypominamy hasło kampanii „Miasto to też Twój dom” - wszyscy odpowiadamy za czystość naszego miasta, za wspólną przestrzeń z której chcielibyśmy korzystać i cieszyć się z piękna lubelskiej przyrody. Dlatego Urząd Miasta Lublin zakupił tabliczki „Sprzątaj po swoim psie”, które przekaże zainteresowanym administratorom i zarządcom nieruchomości. Tabliczki mogą otrzymać również indywidualni mieszkańcy Lublina, którzy widzą potrzebę ich umieszczenia w miejscach zanieczyszczonych. Zgłoszenia po tabliczki należy kierować na adres email: srodowisko @lublin.eu.