10 wygrana z rzędu!
05.02.2018

MKS Perła Lublin bardzo pewnie pokonał KPR Jelenia Góra w kolejnym ligowym meczu przed własną publicznością. Było to dziesiąte z rzędu zwycięstwo naszego zespołu. Dzięki niemu Perła utrzymała przewagę siedmiu oczek nad drugim Zagłębiem Lubin.

Przyjezdne ani razu w tym spotkaniu nie prowadziły, chociaż przez pewien czas starały się dotrzymać kroku miejscowym. Ten stan rzeczy utrzymywał się zaledwie do ok. 7 minuty, gdy na tablicy widniał remis 3:3. Potem przewaga MKS zaczęła rosnąć. I chociaż lublinianki zaliczyły jeszcze przed przerwą mały przestój, do szatni schodziły przy wysokim prowadzeniu 21:12.

Wtedy pewne już było, że w Lublinie nie dojdzie do żadnej sensacji. Po zmianie stron podopieczne trenera Roberta Lisa spokojnie kontrolowały przebieg spotkania, trzymając rywalki na spory dystans. KPR próbował jeszcze kilku zrywów, ostatecznie jednak przegrał trzynastoma trafieniami, 22:35.

MKS Perła Lublin - KPR Jelenia Góra 35:22 (21:12)
MKS: Gawlik, Besen, Januchta - Rola 2, Gęga 2, Nocuń 12, Matuszczyk 3, Stasiak 3, Repelewska 1, Drabik 4, Nestsiaruk, Mihdaliova 5, Skrzyniarz 1.
Karne: 1/3.
Kary:12 min. (Stasiak - 4 min., Nestsiaruk, Mihdaliova, Skrzyniarz i Gęga - po 2 min.)
KPR Jelenia Góra: Wierzbicka, Kolasińska - Karwecka 5, Bielecka 1, Oreszczuk 3, Tomczyk A. 5, Jurczyk 1, Kobzar 1, Żukowska 2, Tomczyk M. 2, Konofał 1, Jasińska 1.

Kolejne spotkanie MKS Perła Lublin rozegra 10 lutego w Hali Globus.