25 medali podczas Mistrzostw Juniorów AZS!

03.09.2018

Ostatniego dnia sierpnia w Łodzi odbyły się Mistrzostwa AZS Juniorów. Nasi lekkoatleci aż dziesięć razy wygrywali swoje konkurencje, osiem razy byli drudzy, a siedmiokrotnie wywalczyli brązowe krążki.

Na dystansie 800 metrów najlepszy okazał się Dariusz Samarczenko, który finiszował z czasem 1:59.68 sekundy. Jako jedyny w stawce złamał granicę dwóch minut. Dwa razy triumfował Michał Bukowski, który wygrał zarówno rywalizację kulomiotów (13,50 metra) jak i dyskoboli (44,98 metra). W obu konkursach na trzecim stopniu podium stawał jego kolega z drużyny, Piotr Turos. Pierwsze miejsce wywalczyła także sztafeta męska 4x100 w składzie: Michał Łabędzki, Jakub Kister, Miłosz Dudek i Oskar Gołębiowski. Na mecie zawodnicy z Lublina zameldowali się z wynikiem 43.87 sekundy. Świetnie spisały się płotkarki AZS UMCS. Dystans 100 metrów padł łupem Natalii Pietruczuk (14.86 sekundy), a na 400 metrów bezkonkurencyjna była Anna Stąsik, która z czasem 63.80 sekundy wyprzedziła drugą zawodniczkę o ponad 3.5 sekundy. W konkursie trójskoku najlepszy okazał się Bartosz Leszczuk (14,22 metra). Trzecia odległość należała do Piotra Wiśniewskiego, który ustanowił swój nowy rekord życiowy (13,66 metra). Pchnięcie kulą wygrała Weronika Muszyńska (11,30 metra). Trzecia była Weronika Tabaczyńska (9,68 metra). W zmaganiach skoku wzwyż kobiet zwyciężyła Aleksandra Dzido (1,62 metra). W rywalizacji młociarek wystartowały tylko zawodniczki z Lublina. Wynikiem 46,87 metra wygrała Kinga Knez, poprawiając przy tym rekord życiowy. Druga była Aleksandra Szpetmańska (41,33 metra), a trzecia Weronika Muszyńska (21,65 metra).

Oprócz wyżej wymienionych srebro w sprincie na 100 metrów zdobył Michał Sierocki (10.86 sekundy). W swojej serii eliminacyjnej pobiegł 11.04 sekundy, co jest jego nową życiówką. Wynik finałowy, czyli 10.86 sekundy nie jest liczony z powodu nieco zbyt silnego wiatru. Na dystansie dwa razy dłuższym drugi był Michał Łabędzki (22.73 sekundy). Do zwycięzcy stracił tylko 0.04 sekundy. Srebro na 400 metrów wywalczył Krzysztof Hołub (50.43 sekundy). W konkursie rzutu oszczepem drugi najdalszy wynik osiągnął Piotr Turos (39,24 metra). Srebrny medal w konkursie skoku wzwyż wywalczył Jakub Hołub (1,96 metra). Na tej samej pozycji rywalizację skoczków w dal zakończył Bartosz Leszczuk, który ustanowił nowy rekord życiowy (6,92 metra). Dwa medale zdobyły dyskobolki z Lublina. Drugie miejsce powędrowało do Weroniki Muszyńskiej (37,59 metra), a trzecie do Kingi Knez (32,82 metra - najlepszy wynik w sezonie).

Na najniższym stopniu podium sprint kobiet na dystansie 200 metrów zakończyła Natalia Pietruczuk (25,73 metra).

W sztabie trenerskim w Łodzi byli: Robert Kozłowski, Dariusz Dzido, Dariusz Szymczuk, Paweł Danielczuk, Marek Szaniawski, Marek Chmielewski i Piotr Kitliński. Gratulacje dla Zawodników i Trenerów!

Pokonaliśmy innych jakością. Wynik mógł być jeszcze lepszy, ale nie pojechaliśmy do Łodzi w pełnym składzie. Brak Igi Iwanek sprawił, że nie wystawiliśmy sztafety. Trzeba być zadowolonym, że na koniec sezonu młodzież zaprezentowała się tak dobrze się zaprezentowała. Za dwa tygodnie czeka nas Finał Ligi Juniorów, gdzie będziemy bronili tytułu. To będzie najważniejsza impreza. Postaramy się pojechać tam w najsilniejszym składzie. Mamy juniorów, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile naszej seniorskiej drużyny, przebić się nawet do kadry narodowej. Z Łodzi w miejsce Pauliny Guby na Drużynowe Mistrzostwa Polski pojechała Weronika Muszyńska, która na co dzień pcha kulą trzykilogramową. W Inowrocławiu musiała poradzić sobie z kulą czterokilogramową. Zajęła szóste miejsce, poprawiając przy tym rekord życiowy (11,55 metra), co zasługuje na pochwałę. Widać efekty naszej ciężkiej pracy, którą wykonujemy od wielu w szkoleniu młodzieży - powiedział trener Robert Kozłowski.