Artego najbliższym rywalem koszykarek

24.10.2018

W piątej serii gier Energa Basket Ligi Kobiet do Lublina przyjadą zawodniczki Artego Bydgoszcz. Pszczółki po trzech porażkach z rzędu czekają na przełamanie. O nie jednak łatwo nie będzie. W zeszłym sezonie obie ekipy mierzyły się dwukrotnie i za każdym razem wyraźnie lepsza była drużyna z kujawsko-pomorskiego.

W rozgrywkach 2018/2019 podopieczne trenera Tomasza Herkta stoczyły jak dotychczas tylko dwa mecze w ramach Energa Basket Ligi. W obu wygrały. Pokazem siły był pojedynek z Enea AZS Poznań, a szczególnie trzecia jego kwarta. W niej koszykarki z Bydgoszczy zwyciężyły 41-17. Te dziesięć minut zupełnie przesądziło losy spotkania. Pojedynek zakończył się wynikiem 92-75 na korzyść gospodyń. W kolejnym meczu Artego pokonało na wyjeździe Sunreef Yachts Politechnikę Gdańską. Tym razem o sukces było o wiele trudniej. Jednak Bydgoszcz wygrała 60-54. Co daje się zauważyć w postawie Artego, to wahania gry na przestrzeni całego spotkania. Dobre fragmenty są przeplatane dużo gorszymi. Tak było przynajmniej do tej pory. Najskuteczniejsze w zespole Tomasza Herkta jest Dragana Stanković. Serbka w dwóch spotkaniach zapisała na swoim koncie 45 punktów. Bardzo dobry wynik w stosunku do minut spędzonych na parkiecie ma Ziomara Morrison. Pochodząca z Chile środkowa w czasie 51 minut zdobyła 26 oczek.

Nasze zawodniczki bardzo liczą na wsparcie kibiców. Spotkanie rozpocznie się 27 października o godz.19.00 w hali MOSIR. Bilety można kupić na stronie azs.umcs.lublin, w kasie hali MOSiR już na godzinę przed rozpoczęciem meczu lub na KupBilet.