W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bieg Niepodległości City Trail w Lublinie

08.11.2019

W niedzielę, 10 listopada nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się bieg w ramach cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Lublin. Będzie to impreza wyjątkowa, bo organizowana w celu uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapisy trwają.

Na cykl CITY TRAIL 2019/2020 w Lublinie składa się sześć imprez (19 października, 10 listopada, 14 grudnia, 11 stycznia, 1 lutego, 7 marca). Każda z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim. Po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

Niedzielna impreza będzie miała wyjątkową oprawę. Start biegu głównego odbędzie się o godz. 11:11, a chwilę przed startem z głośników popłynie Hymn Polski. Biegacze, którzy zgłosili taką chęć, otrzymają wspomniane okolicznościowe medale, a przygotowane przez organizatorów gadżety w połączeniu z pomysłowością zawodników na pewno stworzą podniosłą atmosferę! Pięć najszybszych zawodniczek i pięciu najszybszych biegaczy zostanie tuż po zawodach dodatkowo nagrodzonych.

W ramach imprezy tradycyjnie odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży – na dystansach od 300 m do 2 km. Wszystkie dzieci, które wezmą udział w niedzielnej imprezie, otrzymają pamiątkowe medale.

Harmonogram CITY TRAIL Biegu Niepodległości:

  • godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (okolice Kempingu Dąbrowa)
  • godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
  • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
  • godz. 11:11 - start biegu głównego na 5 km

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.