Diamentowa Liga: Guba piąta w finale

31.08.2018

Paulina Guba zajęła piąte miejsce w finałowych zawodach cyklu Diamentowej Ligi. Konkurs odbył się w Brukseli. Polka uzyskała odległość 18,54 metra.

Udział w zawodach wzięła najlepsza ósemka kulomiotek całego sezonu Diamentowej Ligi. Guba prawo startu zapewniła sobie dwa tygodnie temu w Birmingham, gdzie była druga (17,92 metra). Dzięki temu zajęła piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a to dało jej awans do finału całego cyklu.

W Brukseli zawodniczka AZS UMCS Lublin najdalej pchnęła w trzeciej próbie. Mistrzyni Europy z Berlina zaprezentowała się lepiej niż podczas swoich ostatnich występów w Warszawie, Birmingham i Chorzowie. Jednak w stolicy Belgii rezultat 18,54 metra starczył na zajęcie piątek pozycji. Cztery pierwsze kulomiotki przekroczyły granicę 19 metrów. Zwyciężyła Chinka – lijiao Gong (19,83 metra). Na drugim stopniu podium stanęła reprezentantka Stanów Zjednoczonych – Raven Saunders. Amerykanka pchnęła 19,64 metra. Najlepsza spośród Europejek była Christina Schwanitz z Niemiec, która uzyskała 19,50 metra.

źródło: azs.umcs.pl