W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Gratulacje dla Mistrzyni!

29.08.2019

Przedstawiciele władz Miasta Lublin - Prezydent Krzysztof Żuk i Zastępca Prezydenta Beata Stepaniuk - Kuśmierzak przekazali słowa uznania i listy gratulacyjne na ręce zawodniczki Aleksandry Mirosław i jej trenera Mateusza Mirosława podczas spotkania w Klubie Wspinaczkowym Kotłownia.

Aleksandra Mirosław 17 sierpnia br. w japońskim mieście Hachioju obroniła, wywalczony w ubiegłym roku Innsbrucku, tytuł mistrzyni świata we wspinaczce (po 15-metrowej pionowej ściance na czas ) i jest pierwszą Polką, która w przyszłym roku wystąpi w nowej dyscyplinie olimpijskiej na igrzyskach w Tokio! Lublinianka w biegu finałowym rezultatem 7,13 ustanowiła nowy rekord Polski, a uzyskany wynik był tylko o 0,03 s. słabszy od rekordu świata.

W Tokio zawodniczka będzie rywalizować w kombinacji, która oprócz sprintu składa się także z dwóch innych konkurencji: prowadzenia i boulderingu. Prowadzenie polega na tym, że trzeba wyjść po pionowej ściance jak najwyżej, a bouldering, konkurencja najbardziej skomplikowana, polega na pokonaniu czterech czterometrowych przeszkód z jak najmniejszą liczą błędów, czyli upadków. W Hachioju w kombinacji Aleksandra zajęła 7 miejsce.

Aleksandra pochodzi z Lublina, studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, jednocześnie pracuje w szkole podstawowej, gdzie uczy wychowania fizycznego. Wspinaczkę sportową uprawia profesjonalnie od 11 lat. Jest zawodniczką Klubu Wspinaczkowego Kotłownia w Lublinie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na Olimpiadzie!

fot. Bartłomiej Wójtowicz