W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Krzysztof Hołub walczy o medal w Borås

18.07.2019

18 lipca w Szwecji rozpoczęły się 25. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy U20. Udział w zawodach bierze 46 reprezentantów Polski. Jednym z nich jest zawodnik AZS UMCS Lublin ‒ Krzysztof Hołub.

Reprezentant akademików wystartuje w konkurencji 400 metrów przez płotki. Hołub pojechał do Skandynawii z 18. wynikiem na europejskich listach U20. Forma jednak systematycznie idzie w górę. Najlepszy czas w karierze (52.46 sekundy) wywalczył podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Polski U20, które odbyły się na początku miesiąca w Raciborzu.

W tym sezonie po raz pierwszy spróbowaliśmy z trenerem startować na hali. To mi wyszło bardzo dobrze. Dzięki temu czułem, że minimum na płotkach jest do zrobienia. Niestety w połowie lutego przeciążyłem ścięgno Achillesa i musiałem przerwać normalne treningi na miesiąc. Po tej kontuzji nie sądziłem, że może mi się udać pojechać do Szwecji, ale z każdym treningiem widziałem poprawę. Zacząłem wierzyć, że to jest realne. Aktualnie czuję się dobrze. Wiem że jestem dobrze przygotowany. W Boras chcę poprawić rekord życiowy oraz spróbować wejść do półfinału. Myślę, że adrenalina spowodowana rangą tej imprezy oraz fakt biegania z orzełkiem na koszulce, pozwoli mi dać z siebie absolutne maksimum. Aczkolwiek na dystansie 400 metrów dużą rolę odgrywają warunki, więc zobaczymy na jakie bieganie pozwoli pogoda. Najważniejsze to nie popełnić błędów technicznych - mówi Krzysztof Hołub.

Impreza w szwedzkim Borås potrwa do 21 lipca.

źródło: azs.umcs.pl