Lekkoatleci AZS UMCS Lublin Drużynowym Mistrzem Polski U20!

17.09.2018

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin podobnie jak przed rokiem wygrali Finał Superligi Drużynowych Mistrzostw Polski U20! Za nimi znalazły się Podlasie Białystok i Zawisza Bydgoszcz.

Zielono-biali podczas zawodów w Białymstoku stawali na podium 15-krotnie. Zdobyli sześć pierwszych, siedem drugich oraz dwa trzecie miejsca. W klasyfikacji punktowej uzyskali 2201 oczek. Wliczało się do niej szesnaście najlepszych wyników w zespole. Największą zdobycz indywidualne osiągnęli: Michał Sierocki (165) i Aleksandra Kufel (154). Zespołowo sztafety 4x100 metrów: męska (Jakub Kister, Michał Sierocki, Piotr Tarkowski, Michał Łabędzki –156) i mieszana (Wiktoria Drozd, Krzysztof Hołub, Iga Iwanek, Mikołaj Kotyra – 151).

Lublinianie sześciokrotnie wygrywali w swoich konkurencjach. W biegu na 110 metrów przez płotki pierwszy linię mety przekroczył Michał Sierocki. Na dystansie cztery razy dłuższym najszybszy okazał się Krzysztof Hołub. Zwyciężyła też sztafeta męska 4x100 metrów. Rywalizacja skoczków w dal zakończył się wygraną Piotra Tarkowskiego, a trójskok padł łupem Bartosza Leszczuka. W konkursie rzutu młotem najlepsza wśród kobiet okazała się Aleksandra Kufel.

Siódemka zawodników lubelskich kończyła zmagania na drugich miejscach. W sprincie na 100 metrów przez płotki Natalia Pietruczuk. Podobnie Anna Stąsik (400 mppł). W skoku wzwyż drugą lokatę zajął Jakub Hołub. Trzy srebra lekkoatleci AZS UMCS Lublin wywalczyli w kole rzutowym. Michał Bukowski (dysk), Wojciech Żmuda (młot), Kinga Knez (młot). Trzeci wynik w konkursie pchnięcia kulą osiągnęła też Weronika Muszyńska.

Trzeci w biegu na 200 metrów był Mikołaj Kotyra. Natomiast na dystansie dwukrotnie dłuższym wśród kobiet na tej samej pozycji finiszowała Iga Iwanek.

Punkty dla Lublina zdobyli też Aleksandra Dzido w zmaganiach skoku wzwyż (czwarty wynik) oraz Michał Łabędzki (200 metrów)

W Białymstoku razem ze sportowcami byli ich trenerzy: Henryk Adamowicz, Piotr Kitliński, Robert Kozłowski, Dariusz Szymczuk, Marek Chmielewski, Beata Hołub i Dariusz Dzido.

Przed zawodami wiedzieliśmy, że mamy spore szanse, żeby je wygrać. Wiedzieliśmy jednak, że silne będzie Podlasie Białystok i Zawisza Bydgoszcz. W zasadzie walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. Włączyła się do niej jeszcze Resovia Rzeszów. Po pierwszej rundzie byliśmy na drugim miejscu. Zdecydowały sztafety. Znaczenie miała też dyspozycja dnia. Przed nami został jeszcze jeden start w tym sezonie. W Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego wystąpi kilkoro naszych zawodników. Jednak tam może być ciężej. Raczej w kategorii Młodzików, bo tam tacy zawodnicy wystartują, zależy nam na pokazaniu się naszych lekkoatletów. Tak organizujemy trening, żeby najlepsze wyniki przychodziły w późniejszych latach ich kariery – powiedział trener Piotr Kitliński.

Michał Sierocki indywidualnie był najlepiej punktującym w kategorii mężczyzn! Doliczając starty w sztafecie zdobył najwięcej punktów ze wszystkich biorących udział w imprezie!

Gratulacje dla całej Drużyny oraz sztabu trenerskiego!

źródło: azs.umcs.pl