W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Mikołaj Kotyra z brązowym medalem Mistrzostw Europy U18

11.07.2018

Zakończyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy U18 w węgierskim Győr. Wśród 48 reprezentantów Polski znalazła się dwójka zawodników AZS UMCS Lublin. Mikołaj Kotyra wraca z imprezy z brązowym medalem!

Kotyra trzecie miejsce wywalczył razem z kolegami z drużyny w sztafecie szwedzkiej (100, 200, 300, 400). Biegł na ostatnim, najdłuższym dystansie. Początkowo reprezentacja Polski przewodziła stawce, jednak lepsi od Mikołaja okazali się biegacze z Włoch i Turcji. To właśnie Włosi przekroczyli linię mety jako pierwsi z czasem 1:53.01 sekundy. Za ich plecami znaleźli się Turcy (1:53.84) oraz Polacy (1:53.97). Zwycięzcy zostali zdyskwalifikowani za przekazanie pałeczki poza przeznaczoną do tego strefą, więc biało-czerwoni awansowali na drugą lokatę. Ostatecznie jednak decyzję cofnięto, więc nasza sztafeta wróciła na trzecie miejsce. Polska drużyna wystartowała w składzie: Rafał Łupiński (KS Podlasie Białystok), Adam Łukomski (MUKS Park Zduńska Wola), Jakub Pająk (MKS Czechowice-Dziedzice), Mikołaj Kotyra (AZS UMCS Lublin).

Nie był to jedyny start Mikołaja w imprezie. Wcześniej wystąpił w biegu indywidualnym na 400 metrów. W eliminacjach poprawił swój rekord życiowy o ponad 0.3 sekundy. Aktualnie wynosi 48.10 sekundy. Awansował do finału z szóstym czasem. W nim poszło mu jednak już gorzej. Zakończył go na ósmym miejscu z wynikiem 49.34 sekundy. Na Węgrzech zaprezentowała się też Aleksandra Kufel, która rywalizowała w konkursie rzutu młotem. Tego występu nie może jednak zaliczyć do udanych. Nie przeszła eliminacji, paląc wszystkie trzy próby.

Kadra Polski w ME U18 zdobyła sześć medali. Jeden złoty i pięć brązowych.

źródło: azs.umcs.pl