MKS Selgros Lublin - pierwsza porażka w sezonie

01.10.2015

Mistrzynie Polski doznały pierwszej porażki w sezonie 2015/2016. W rozegranej awansem 6. kolejce PGNiG Superlidze w Szczecinie uległy Pogoni 23:29 (8:13).

Spotkanie rozegrano awansen, ponieważ już 16 października nasze piłkarki ręczne zainaugurują kolejny sezon w Lidze Mistrzyń. Natomiast od pierwszego dnia nowego miesiąca rozpoczyna się ponad tygodniowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Adrianna Płaczek, to z pewnością to nazwisko będzie doprowadzać... do łez prze najbliższe kilka dni piłkarki ręczne z Lublina. Bramkarka Pogoni praktycznie w pojedynkę zatrzymała w środę mistrzynie Polski. To po jej interwencjach gospodynie wyprowadzały kontrataki, które wyprowadziły je na prowadzenie 7:3!

Lublinianki zdecydowały się wprowadzić lotnego bramkarza, który jednak w pierwszej połowie połowicznie przyniósł efekt. Zniwelowano tylko część strat. Zupełnie inaczej wyglądało to w drugiej połowie, kiedy nasz zespół zniwelował stratę do jednej bramki.

Kluczowa dla losów meczu była akcja Jessici Quintino, która mogła doprowadzić do remisu na trzy minuty przed końcem meczu, jednak znów popisała się Płaczek. Kontrę wykorzystały rywalki i zamiast remisu, przewaga się zwiększyła. Lubliniankom w końcówce zabrakło sił, co odbiło się na wyniku. Zespół ze Szczecina napędzany był przez trio reprezentantek Polski: Małgorzatę Stasiak, Joannę Gadzinę i Patrycję Królikowską

Dla naszej drużyny to pierwsza porażka w sezonie. Teraz czas na przerwę reprezentacyjną. Do gry wracamy 16 października. Wtedy jeszcze trudniejsze wyzwanie, niż to środowe w Szczecinie. Inauguracja Ligi Mistrzyń!

Pogoń Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin 29:23 (13:8)

Pogoń Baltica: Płaczek, Kozłowska - Szczecina 4, Głowińska 3, Królikowska 5, Stasiak 6, Masna, Zimny, Koprowska, Yashchuk 2, Gadzina 9.