W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF MKS w potrójnej koronie!

14.05.2018

W niedzielny wieczór, przy wypełnionej po brzegi hali Globus drużyna MKS Perła Lublin pokonała Rosa Gran Ganaria 27:23 zdobywając EHF Challenge Cup kompletując tym samym potrójną koronę!

Weekend 13-14 maja 2018 będzie pamiętany przez lata. W ciągu dwóch dni nasze piłkarki wygrały puchar Polski oraz prestiżowe europejskie trofeum nawiązując do największych sukcesów w historii klubu.

Łatwo nie było, bo choć MKS prowadził przez praktycznie cały mecz, były momenty, w których niektórzy mogli powątpiewać w końcowy sukces. Gdy w drugiej połowie Hiszpanki odrobiły pięć bramek straty i doprowadziły do remisu 22:22, zrobiło się bardzo gorąco. Nasze zawodniczki po raz kolejny pokazały jednak, że nigdy się nie poddają i wyszły z trudnej sytuacji obronną ręką. Po ostatnim gwizdku radości nie było końca, pojawiły się łzy szczęścia, a nasza ekipa długo cieszyła się z kibicami, dziękując im za fantastyczną atmosferę podczas finałowego starcia. Było jednak za co, bowiem na Globusie był prawdziwy kocioł.

Te sukcesy są w dużej mierze Waszą zasługą. Bardzo Wam dziękuję za to, że byliście z nami na dobre i na złe. To wspaniałe mieć takich kibiców - mówił ze wzruszeniem trener Robert Lis, którego nazwisko fani wielokrotnie skandowali.

Głos zabierali też rewelacyjnie spisująca się tego dnia w bramce pani kapitan Weronika Gawlik oraz prezydent Krzysztof Żuk i marszałek Krzysztof Grabczuk.

Na koniec wypada dodać, że naszym piłkarkom należą się tym większe słowa uznania, że widać było po nich ogromne zmęczenie trudami sezonu, a przede wszystkim wyczerpującym weekendowym dwumeczem. Brawo dziewczyny! Jesteście wielkie!

MKS Perła Lublin - Rocasa Gran Canaria 27:23 (13:11)
MKS Perła: Gawlik, Januchta - Rola 1, Gęga 6, Matuszczyk 2, Stasiak 2, Repelewska, Drabik 4, Mihdaliova 2, Nocuń 3, Skrzyniarz, Rosiak, Achruk 7.
Karne: 3/3.
Kary: 6 min.
Rocasa Gran Canaria: Navarro Gimenez, Hernandez Suarez - Dos Santos de Macedo 2, Falcon Gonzalez 1, Ferreira Priolli, Gonzalez Mendez, Hernandez Castillo, Mbengue Rodriguez 4, Perez Risco, Pizzo 6, Rodriguez Hernandez 5, Schuster, Toscano Sanchez 3, Trojaola Cabezudo 2.
Karne: 5/7.
Kary: 6 min.
Sędziowali: Vagif Aliyev i Alekper Aghakishiyev z Azerbejdżanu.
źródło: mks.lublin.pl