W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nasi pływacy na Mistrzostwach Świata w Korei

22.07.2019

21 lipca rozpoczęła się rywalizacja pływaków na Mistrzostwach Świata w koreańskim Gwangju. O medale dla Polski walczyć będzie 22 reprezentantów kraju. Wśród nich trójka zawodników AZS UMCS Lublin!

Mowa o Konradzie Czerniaku, Janie Świtkowskim i Janie Hołubie. Pierwszy z nich jest zdecydowanie najbardziej doświadczony z tego grona. Na swoim koncie ma trzy medale Mistrzostw Świata. Ostatni zdobyty w 2015 roku w Kazaniu. Teraz o podium będzie trudniej. Jak sam przyznaje jednak, najlepszą formę przygotował właśnie na lipcowe zawody. Czerniak popłynie w dwóch konkurencjach indywidualnych. Zobaczymy go w koronnych dystansach 50 oraz 100 metrów stylem motylkowym. W tej samej konkurencji, ale na 200 metrów walczyć o jak najlepszy wynik będzie Jan Świtkowski. Natomiast na swoją szansę w zmaganiach sztafetowych stylem dowolnym może liczyć Jan Hołub. 

W sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski znalazł się także trener AZS UMCS Lublin, Andrzej Świtkowski.

źródło: azs.umcs.pl