W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nowy rekord życiowy Pauliny Guby

09.07.2018

Paulina Guba (AZS UMCS Lublin) wygrała konkurs pchnięcia kulą podczas 6. Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej, który odbył się 8 lipca w Cetniewie. Podczas konkursu rzutów Paulina pchnęła kulę na odległość 19.38m! Wynik ten jest jednocześnie 3. wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki! Zawodniczkę zobaczymy w Lublinie podczas 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w dniach 20-22 lipca br.

Zawody rozpoczęła mocnym akcentem Paulina Guba. Będąca w znakomitej formie podopieczna Edmunda Antczaka w trzeciej próbie nadbałtyckiego konkursu pchnęła 19.38 (po chwili uzyskała jeszcze 19.35) i ustanowiła rekord życiowy. To trzeci rezultat w historii polskiej lekkoatletyki – dalej pchały jedynie, obecna w Cetniewie, Ludwika Chewińska (19.58) oraz Krystyna Danilczyk (19.42). Wynik 19.38 plasuje Gubę na drugim miejscu w tegorocznych tabelach europejskich. Liderką jest Niemka, mistrzyni świata z 2015 roku, Christina Schwanitz (19.50).

źródło: pzla.pl