W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Ostatni bieg CITY TRAIL w edycji już w sobotę!

14.03.2018

W sobotę, 17 marca odbędzie się szósta – ostatnia w sezonie 2017/2018 impreza w ramach przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie. Już dzisiaj wiadomo, że 214 zawodników wzięło udział w co najmniej czterech biegach i zrealizowało cel, jakim jest ukończenie cyklu. Do tej grupy nadal mają szansę dołączyć kolejne osoby – blisko 150 biegaczy i biegaczek ma na koncie trzy biegi. Elektroniczne zapisy do zawodów zakończyły się we wtorek, ale rejestracja będzie możliwa również w dniu biegu.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody na dystansie 5 km, organizowane w formule Grand Prix – medale i nagrody nie są przyznawane po każdym biegu, ale po zakończeniu sezonu, na który składa się sześć imprez w danej lokalizacji. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec co najmniej cztery razy. Taka formuła sprzyja systematycznemu bieganiu - ten fakt podkreślają zarówno zawodnicy z czołówki, jak i traktujący bieganie jako formę spędzania wolnego czasu i odskocznię od codzienności. Poglądowa mapa jest dostępna w zakładce TRASA.

Comiesięczne starty idealnie komponują się z moim planem treningowym w okresie przygotowawczym, gdzie kładę nacisk na siłę biegową, trening ogólnorozwojowy, większy kilometraż , a zarazem bieganie w terenie urozmaiconym. Jest to dobry bodziec dla organizmu, który ma na celu podniesienie mojej dyspozycji. W zeszłym roku potwierdziło się, że bieganie w CITY TRAIL w miesiącach jesienno-zimowych to była dobrze obrana droga – w sezonie zanotowałam progres i poprawiłam swoje rekordy życiowe na dystansach: 5000 m, 10000 m, 5 km, 10 km oraz w półmaratonie – podkreśla Aleksandra Brzezińska, posiadaczka kobiecego rekordu wszystkich tras CITY TRAIL (16:37), brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski na 3000 m z tego roku.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w skali ogólnopolskiej odbywa się od 2012 roku. Aktualnie na mapie imprezy jest 11 lokalizacji: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Każdym zawodom towarzyszą biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Uroczyste podsumowanie edycji, podczas której rozdane zostaną medale oraz nagrody odbędzie się 12 kwietnia w auli Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Lubelską edycję cyklu wspiera Miasto Lublin.

Harmonogram imprezy:

8:30 – otwarcie biura zawodów (polana w okolicy Kempingu Dąbrowa)

9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior

10:30 – zamknięcie biura zawodów

11:00 – start biegu głównego.