W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Paulina Guba z wygraną i prawem startu w Tokio!

29.07.2019

Kulomiotka AZS UMCS Lublin w niedzielę, 28 lipca, wzięła udział w drugiej edycji plenerowego mityngu “Gwiazdy na warszawskich fontannach”. Aktualna mistrzyni Europy w pchnięciu kulą ‒ Paulina Guba zwyciężyła z wynikiem 18.65 metra. Zwycięstwo nie było zagrożone ani przez chwilę, bo już od pierwszej kolejki wyraźnie górowała nad rywalkami. Jej pięć prób wyglądało następująco: 18.27, x, 18.45, 18.42, x. Niewiele brakowało do minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. To wynosiło 18.50 metra. Została ostatnia szansa. W niej Guba uzyskała najlepszy wynik w konkursie: 18.65 metra! Oprócz złota, zapewniła sobie również prawo startu za rok w Japonii! Drugie miejsce zajęła zawodniczka Podlasia Białystok, Klaudia Kardasz (17.95 metra). Na najniższym stopniu podium stanęła Czeszka ‒ Markéta Červenková (16.74 metra).

W zmaganiach panów także wziął udział reprezentant akademików z Lublina ‒ Szymon Mazur, który z rezultatem 17.94 metra zajął 10. miejsce. Rywalizację w imponującym stylu wygrał Michał Haratyk (Sprint Bielsko-Biała). Ustanowił nowy rekord Polski. Od niedzieli wynosi on 22.32 metra.

fot. Artur Mulak
źródło: azs.umcs.pl