Pięć medali dla drużyny AZS UMCS Lublin!

02.03.2020

W Toruniu zakończyły się 64. Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Zawodnicy AZS UMCS Lublin stawali na podium pięć razy i uplasowali się na 8. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Pierwszego dnia rywalizacji zielono-biali wywalczyli dwa krążki. Na najwyższym stopniu podium stanął nowy nabytek klubu z Lublina ‒ Karol Hoffmann. Trójskoczek wygrał w swojej konkurencji bardzo pewnie. Prowadził już od samego początku zmagań. Na otwarcie skoczył 15.81 metra. Na dobrą sprawę już ten rezultat wystarczyłby do zdobycia złota. Karol jednak jeszcze cztery go poprawił. Najlepiej spisał się w swoim ostatnim konkursowym podejściu ‒ 16.18 metra. Z takim wynikiem zakończył zmagania. Co warte podkreślenia Hoffmann nie spalił żadnej próby. Za jego plecami znaleźli się Krzysztof Uwijała (MKS Sambor Tczew) ‒ 15.41 metra oraz Jakub Daroszewski (BKS Bydgoszcz) ‒ 15.28 metra.

Kolejny medal ‒ tym razem srebrny, dołożyła Karolina Kołeczek w biegu na 60 metrów przez płotki. Przez eliminację zawodniczka Lublina przebrnęła z 1. wynikiem. Jednak w finale klasę pokazała Klaudia Siciarz (KS AZS-AWF Kraków). Pojedynek z Kołeczek był niezwykle zacięty. Górą okazała się Siciarz, której wygraną zapewnił czas 8.02 sekundy. Kołeczek dobiegła do mety z wynikiem 8.08 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Klaudia Wojtunik (8.31 sekundy) ‒ zawodniczka AZS-u Łódź.

Świetnie zawodnicy z Lublina poradzili sobie również w biegu na 400 metrów. Jako druga linię mety przekroczyła Małgorzata Hołub-Kowalik, dla której był to debiutancki start w koszulce AZS UMCS. Z czasem 53.53 sekundy uległa tylko koleżance ze sztafety reprezentacji Polski ‒ Justynie Święty-Ersetic (AZS-AWF Katowice), która uzyskała 53.09 sekundy. Również na drugim miejscu ten sam dystans, ale wśród panów ukończył Cezary Mirosław! Dla Cezarego to jeden z największych sukcesów w karierze sportowej. Srebro zapewnił mu rezultat 48.02 sekundy. Szybszy był tylko zawodnik AZS-u Łódź, Kajetan Duszyński (47.95 sekundy).

Piąty krążek zielono-biali zdobyli w drużynie. Sztafeta mieszana 4x400 metrów w składzie Cezary Mirosław, Małgorzata Kołdej, Małgorzata Hołub-Kowalik, Szymon Żywko na zakończenie imprezy dołożyła srebro.

Reprezentanci akademików zdobyli także dwa krążki w kategorii U23. Konkurs trójskoku na 2. miejscu zakończył Bartosz Leszczuk (14.88 metra), a za bieg na 1500 metrów brąz powędrował do Szymona Żywko (3:54.19 sekundy).