Pierwsze medale dla lubelskich pływaków podczas Mistrzostw Polski Juniorów

11.03.2016

Za nami pierwszy dzień zmagań podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu odbywających się na Aqua Lublin i już możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami pływaków reprezentujących lubelskie kluby.

Złoty medal na 400m stylem zmiennym zdobyła zawodniczka reprezentująca klub AZS UMCS Lublin Julia Adamczyk, która przepłynęła dystans z czasem 4:43.58.

Drugie miejsce w kategorii 200m stylem grzbietowym zajęła Gabriela Bernat ze Skarpy Lublin z czasem 2:09.88.

Z kolei brązowy medal na dystansie 200m stylem dowolnym wywalczyła Joanna Wojciechowska z klubu Orlik Lublin. Jej wynik to 2:02.11.

Również brązowy medal zdobyła zawodniczka reprezentująca Skarpę Lublin Wiktoria Czarnecka. Jej czas to 1:01.55 na 100m stylem motylkowym.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także Dominik Niedziałek ze Skarpy Lublin (4. miejsce w kategorii 200m stylem grzbietowym) oraz Wiktoria Samuła (AZS UMCS Lublin), która zajęła 5. miejsce na 50m stylem klasycznym.

To jednak nie koniec emocji. Zapraszamy do kibicowania w kolejnych dniach Mistrzostw i trzymamy kciuki za pozostałych zawodników.

Pełne wyniki pierwszego dnia dostępne są na stronie Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów.