W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podejmij wyzwanie w ramach akcji Healthly Cities

Podejmij wyzwanie w ramach akcji Healthly Cities
07.06.2022

Lublin znalazł się wśród polskich miast, zaproszonych do podjęcia wyzwania w ramach akcji Healthly Cities. Organizatorem jest Grupa LUX MED, a główny cel to zmobilizowanie jak największej ilości osób do podjęcia aktywności fizycznej.

Wg WHO minimum dla naszego zdrowia to 6000 kroków dziennie i właśnie do tego zachęcają organizatorzy, by podjąć wyzwanie i przejść minimum tyle kroków każdego dnia. Wykonanie zadania ułatwi bezpłatna aplikacja „Healthly Cities”.

Wyzwanie trwa od 1-30 czerwca 2022 r. i jest prowadzone w 66 miastach w całej Polsce.

Przez cały miesiąc liczba kroków każdego zarejestrowanego w aplikacji mieszkańca będzie sumowana, a wynik na bieżąco aktualizowany w Rankingu Miast (również dostępnym w aplikacji).

Samorządy trzech najbardziej aktywnych miast zostaną nagrodzone środkami finansowymi – Zielonym Budżetem Obywatelskim – na wsparcie wybranej inicjatywy z zakresu ekologii, ochrony środowiska czy zdrowego stylu życia.

Zachęcamy do podzielenia się tą informacją na Państwa stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. Pomoże to zmotywować mieszkańców Lublina do regularnej aktywności fizycznej i jednocześnie zwiększy szansę na wygraną Państwa miejscowości.

Healthy Cities to innowacyjny projekt, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej, ale także realizowanie działań przyjaznych dla środowiska. Akcja odbywa się drugi rok z rzędu. Aplikacja jest dostępna w AppStore oraz Google Play.