W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przeżyjmy wspólnie piłkarskie emocje - w Lublinie rusza Strefa Kibica

Przeżyjmy wspólnie piłkarskie emocje - w Lublinie rusza Strefa Kibica
11.06.2024

Już w najbliższy weekend ruszają Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024. W związku z tym Miasto zaprasza mieszkanki i mieszkańców Lublina do wspólnego oglądania meczów rozgrywanych podczas tego wielkiego piłkarskiego święta. Strefa Kibica zostanie uruchomiona w piątek (14 czerwca) na terenie kompleksu „Playa Marina” nad Zalewem Zemborzyckim.

– Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Lublina do oglądania meczów EURO 2024 w zorganizowanej przez Miasto Strefie Kibica. To doskonała okazja, by poczuć się uczestnikami tego wielkiego wydarzenia sportowego i razem przeżywać niezapomniane, piłkarskie emocje. Największych wrażeń dostarczą zapewne mecze z udziałem polskich reprezentantów. Zachęcamy wszystkich lubelskich kibiców do wspólnych spotkań i wspierania naszej kadry podczas występów na Mistrzostwach. Jestem przekonana, że wszystkim udzieli się wyjątkowa atmosfera – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Strefa Kibica Euro 2024 będzie funkcjonowała od 14 czerwca do 17 lipca na terenie „Playa Marina” przy ul. Krężnickiej 6. Wyposażona będzie w ekran o wymiarach 7x4 m, 900 miejsc siedzących, a w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych komfort oglądającym zapewni zadaszenie. Kibice spotkają się, by obejrzeć wszystkie mecze z udziałem reprezentacji Polski. Pierwsza taka okazja nadarzy się już w najbliższą niedzielę (16 czerwca), gdy polska kadra zmierzy się z Holandią. Kolejne spotkania z udziałem naszej reprezentacji zobaczymy 21 i 25 czerwca. Mieszkanki i mieszkańcy Lublina będą mieli okazję obejrzeć także wybrane mecze grupowe pozostałych drużyn oraz wszystkie spotkania fazy pucharowej turnieju. Wstęp do Strefy Kibica jest bezpłatny.

Partnerem lubelskiej Strefy Kibica jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Bystrzyca w Lublinie Sp. z o.o.

Harmonogram Strefy Kibica:

  • mecze fazy grupowej, w tym mecze reprezentacji Polski

niedziela / 16 czerwca
Polska - Holandia godz. 15.00

czwartek /20 czerwca
Dania - Anglia godz. 18.00
Hiszpania - Włochy godz. 21.00

piątek / 21 czerwca
Polska - Austria godz. 18.00
Holandia - Francja godz. 21.00

sobota / 22 czerwca
Turcja - Portugalia godz. 18.00

wtorek / 25 czerwca
Francja - Polska godz. 18.00
Dania - Serbia godz. 21.00

  • wszystkie mecze fazy pucharowej (od 1/8): 30 czerwca, 1 lipca, 2 lipca, 5 lipca i 6 lipca, 9 lipca, 10 lipca i 14 lipca.