Rywal był za mocny
10.09.2018

SG BBM Bietigheim wygrało finał turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzyń w hali Globus i zagra w fazie grupowej najbardziej elitarnych rozgrywek na Starym Kontynencie.

Biało-zielone rozpoczęły finał od pięknej bramki autorstwa Oli Rosiak. Później jednak szybko do głosu doszły Niemki, które w bardzo szybkim czasie wyszły na prowadzenie 3:1. Lublinianki zdołały zniwelować straty do jednego trafienia, ale po dziewięciu minutach gry przyjezdne znów prowadziły trzema bramkami, tym razem 6:3.

Po kwadransie gry wicemistrzynie Niemiec nadal utrzymywały przewagę trzech bramek, jednak pięć minut później było już 14:9 na korzyść ekipy gości. Natomiast do przerwy SG BBM Bietigheim prowadziło 20:11, pokazując bardzo dojrzały i skuteczny handball.

W drugiej połowie rywalki spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Niestety, dzięki dobrej grze obronnej ekipy z Niemiec, nasza drużyna nie mogła trafić do siatki przez ponad osiem minut. W tym czasie przewaga zespołu z Badenii-Wirtembergii wzrosła z dziewięciu bramek do trzynastu.

W kolejnych fragmentach gry dominacja przyjezdnych nie podlegała dyskusji i ostatecznie to one zagrają w fazie grupowej EHF Champions League. Z kolei lubelski zespół czekają występy w Pucharze EHF, a już w najbliższą środę kolejny mecz PGNiG Superligi z EKS Startem Elbląg.

MKS Perła Lublin – SG BBM Bietigheim 19:34 (11:20)

MKS Perła: Gawlik, Januchta - Rosiak 5, Achruk 4, Szarawaga 2, Stasiak 1, Nocuń 1, Łabuda 1, Moldrup 1, Kowalska 1, Królikowska 1, Urtnowska 1, Matuszczyk 1, Nestsiaruk, Gęga