Trzy medale AZS UMCS Lublin podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

18.02.2019

Zakończyły się 63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. AZS UMCS Lublin przywiózł z nich trzy medale: po jednym z każdego kruszcu. Impreza odbyła się w dniach 16-17 lutego 2019 roku. Gospodarzem zmagań był Toruń, gdzie tydzień wcześniej rywalizowali młodzieżowcy.

Szczególnie udana dla reprezentantów Lublina była sobota. To właśnie pierwszego dnia walki zielono-biali sięgnęli po wszystkie trzy krążki.

Bezkonkurencyjna w biegu na 1500 metrów okazała się Sofia Ennaoui. Z czasem 4:15.62 sekundy od początku toczyła walkę praktycznie z samą sobą. Jej zwycięstwo nie było zagrożone ani przez ułamek sekundy. Za jej plecami zmagania ukończyły Beata Topka (4:21.80) i Katarzyna Broniatowska (4:21.98).

Ten start był trochę elementem treningowym. Chciałam przyspieszyć drugą część dystansu. Aktualnie przygotowuję się do Halowych MIstrzostw Europy w Glasgow i to jest dla mnie najważniejsze. One już za dwa tygodnie – powiedziała po zwycięstwie Sofia Ennaoui dla TVP Sport.

Świetne wspomnienia z Torunia będzie miała też płotkarka – Karolina Kołeczek. W biegu na dystansie 60 metrów zdobyła srebro. Poprawiła jednocześnie swój rekord życiowy, który od soboty wynosi 8.03 sekundy. Finał był bardzo mocny. Pierwsza na mecie Klaudia Siciarz również wykręciła życiówkę (7.95), a trzecia Urszula Bhebhe pobiegła najlepiej w sezonie (8.33).

Kapitalnie podczas HMP zaprezentował się też młody Szymon Żywko. 19-latek poprawiając swój rekord życiowy, ukończył rywalizację na 1500 metrów z brązowym medalem. Miejsce na najniższym stopniu podium zagwarantował mu wynik 3:48.00 sekundy. Wygrał Michał Rozmys (3:43.41). Drugi był Adam Czerwiński (3:44.95).

W klasyfikacji medalowej AZS UMCS Lublin zajął dziewiąte miejsce. Pierwszy w tym zestawieniu był AZS-AWF Katowice.