W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wizyta Mistrzyni
15.12.2022

Sukces sportowy to talent i ciężka praca. O tym jak zdobywa się medale na Igrzyskach opowiedziała w środę, 14 grudnia, uczniom lubelskich szkół Małgorzata Hołub-Kowalik - lekkoatletka, zawodniczka AZS UMCS Lublin. Sprinterka, która zdobyła w Tokio dwa medale, odwiedziła uczniów Szkół Podstawowych nr 39 i nr 2 oraz Specjalnego Ośrodka Wychowawczo-Szkolnego nr 1.

Podczas wizyty opowiedziała kiedy rozpoczęła się jej przygoda ze sportem, jak wygląda dieta zawodnika i ile dni spędza poza domem. Pokazała obuwie, które wykorzystuje podczas treningów i startów. Młodzież zadawała wiele pytań, niekoniecznie związanych ze sportem. Uczniowie byli na przykład ciekawi czy lekkoatletka występuje w reklamach i ile zarabia. Mistrzyni cierpliwie udzielała odpowiedzi i zachęcała młodych ludzi do uprawiania sportu. Na koniec rozdała autografy i pozowała do zdjęć.

Małgorzata Hołub-Kowalik - zawodniczka AZS UMCS Lublin, utytułowana lekkoatletka, brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4 × 400 metrów (16. Mistrzostwa Świata w Londynie 2017) i srebrna medalistka w sztafecie 4 × 400 metrów (17. Mistrzostwa Świata w Doha 2019). Mistrzyni olimpijska z Tokio w 2020 roku w sztafecie mieszanej 4x400 metrów i wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4 × 400.