W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystartuj w leśnej „piątce”!

16.07.2018

Wakacyjny sprawdzian formy, aktywne popołudnie z rodziną lub znajomymi, motywacja, by zacząć biegać. Każdy z tych opisów pasuje do leśnej „piątki” – CITY TRAIL onTour! To letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. Lublin rozpocznie ogólnopolskie tournée. Zawody już 16 lipca nad Zalewem Zemborzyckim w Lesie Dąbrowa. Zapisy na stronie: www.ontour.citytrail.pl.

Start biegu głównego na 5 km będzie odbywał się o godz. 19:00. Od 17:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. Start i meta są zlokalizowane w tym samym miejscu – w okolicy Kempingu Dąbrowa. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami. Jest urozmaicona – szczególnie w pierwszej części, przebiegającej wzdłuż zalewu. Na uczestników czeka kilka podbiegów, trochę piasku, korzeni. Ścieżka jest dość kręta, zatem dobra koordynacja jest tutaj dodatkowym atutem.

Meta zawodów dla dzieci i młodzieży będzie zlokalizowana dokładnie w tym samym miejscu, co meta biegu głównego. Miejsce startu jest uzależnione od kategorii wiekowej. Każda kategoria będzie miała do pokonania inny dystans:
D0 – do 5 lat - dystans ok. 300 m;
D1 – 6 – 7 lat – dystans ok. 300 m;
D2 – 8 – 9 lat – dystans ok. 600 m;
D3 – 10 – 12 lat – dystans ok. 1 km;
D4 – 13 – 15 lat – dystans ok. 2 km.

Opłaty startowe
Opłata startowa za jeden bieg to 30 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 40 zł w dniu zawodów. Osoby, które chciałyby wystartować w więcej niż jednej lokalizacji za drugi i każdy kolejny start zapłacą 20 zł. Warunek to rejestracja od razu na wszystkie biegi (najpóźniej na 4 dni przed pierwszym z biegów cyklu). W CITY TRAIL Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 10 lub 15 zł. Limit miejsc w biegu głównym wynosi 500 osób. W cyklu dla dzieci i młodzieży nie ma ograniczenia liczby miejsc.