Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

 

 

CWSML - logo

Drukuj stronę do PDF Zimowe atrakcje – ferie w mieście

09.01.2018

Lublin jest gotowy do „Zimy w mieście” - program dla dzieci i młodzieży spędzającej ferie w mieście, jak co roku obfituje w sprawdzone i lubiane zajęcia oraz zupełne nowości. Zapisy, prowadzone bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji, ruszają w poniedziałek 15 stycznia. Pełny program znajduje się na stronie www.zima.lublin.eu.

Na program ferii, które rozpoczynają się 29 stycznia składają się zajęcia przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Do akcji "Zima w mieście" włączyły się miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, muzea, miejskie i spółdzielcze domy kultury, biblioteki przygotowując bogatą ofertę kulturalną. Podczas dwóch tygodni zimowej przerwy uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach i warsztatach muzycznych, plastycznych, teatralnych i seansach kinowych. W ramach zajęć organizowane będą wyjścia do kina, teatrów, muzeów, centrów zabawy.

Młodszych uczestników mogą zainteresować warsztaty wokalne lub plastyczne, zabawy integracyjne, rytmiczne i ruchowe. Starsi będą mogli nauczyć się pawany, czyli jednego z tańców dworskich, zrobić lampkę w trakcie Tykwarium, czyli warsztatów tworzenia przedmiotów artystycznych i użytkowych z tykw, poznać technikę impro podczas zajęć teatralnych i muzycznych, a także odkryć zastosowanie żelatyny w sztuce. Nowością będą warsztaty kulinarne, które zakończy degustacja koktajlu na 11 piętrze z widokiem na panoramę Lublina. W trakcie „Zimy w mieście” nie zabraknie aktywności miejskich, takich jak jazdyna deskorolce i bmx, na amatorów sportów zimowych czekają natomiast dwa odkryte lodowiska. Zapraszamy także na zajęcia z taekwon-do, unihokeja, gimnastyki sportowej i akrobatyki, ringo, siatkówki, koszykówki i piłki halowej.

Do dyspozycji uczniów czeka 6 szkolnych basenów. Dzieci i młodzież będą mogły korzystać z zajęć sportowych organizowanych w 30 szkołach, gdzie odbędzie się ponad 1000 zajęć rekreacyjno-sportowych, w których weźmie udział ponad 2000 uczestników. Tradycyjnie już uczniowie będą mogli zjeść ciepły posiłek w stołówkach wybranych szkół.

Zima w mieście sprzyja też poznawaniu lokalnych tradycji, czy smaków Lubelszczyzny - powstawanie cebularzy poznają uczestnicy interaktywnych pokazów połączonych z wypiekiem i degustacją pieczywa. Nowością będą warsztaty komiksu na kanwie lubelskich legend prowadzone przez Tomasza Wilczkiewicza – lubelskiego rysownika. Klub odkrywców tajemnic Starego Miasta będzie poznawał magiczne uliczki i historię ich nazw. Kolejna wyprawa wyruszy szlakiem lubelskiej wody. Znajomość naszego miasta można będzie wykorzystać podczas warsztatów tworzenia questów i szlaków turystycznych. Zapraszamy do poznania tajemnic wiejskiej chaty, odkrywania roli malowanej skrzyni i udziału w żywej grze planszowej „Budujemy Lublin”. Nie zabraknie lubianych turniejów gier planszowych Board Mania Kids, a tegoroczną ciekawostką będzie prezentacja planszówek o Lublinie. Po raz pierwszy zaprosimy do tworzenia zabawek z motywami regionalnymi.

Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało także ofertę dla osób z niepełnosprawnością wzroku: „Inne spojrzenie” – inne zwiedzanie z zastosowaniem pomocy dotykowych.

Pełna oferta, zasady uczestnictwa i terminy zajęć zamieszczone są na stronie internetowej www.zima.lublin.eu. Zapisy na „Zimę w mieście 2018” prowadzone są bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji, od poniedziałku 15 stycznia.

Wykaz szkół, w których stołówki będą funkcjonować w okresie ferii zimowych 2018 r.

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)