W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zmarł Tomasz Wójtowicz – flaga Lublina zostanie opuszczona na znak żałoby

Zmarł Tomasz Wójtowicz – flaga Lublina zostanie opuszczona na znak żałoby
25.10.2022

W związku ze śmiercią Tomasza Wójtowiczawybitnego polskiego sportowca, Honorowego Obywatela Miasta Lublin, dziś (wtorek, 25 października), o godz. 12.00, na znak żałoby, flaga Miasta Lublin na Ratuszu zostanie opuszczona do połowy masztu. Po hejnale miejski trębacz odegra melodię „Cisza”.

Tomasz Wójtowicz urodził się 22 września 1953 roku w Lublinie, był jednym z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodników w historii światowej siatkówki. Oprócz złotych medali na mistrzostwach świata w 1974 r. i igrzyskach olimpijskich w 1976 r. zdobył m.in. wicemistrzostwo Europy w latach 1975, 1977, 1979 i 1983 oraz Puchar Europy Mistrzostw Klubowych z włoskim klubem Santal Parma w 1985 r. Ponadto został nominowany do grona najlepszych „8” siatkarzy świata i jako pierwszy Polak znalazł się w siatkarskiej Galerii Sław – Volleyball Hall of Fame. Zawodnik MKS Lublin, AZS Lublin, Avii Świdnik oraz Legii Warszawa. Za zasługi dla Lublina w 2021 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lublin. Był mistrzem dla młodego pokolenia sportowców, autorytetem dla działaczy sportowych, legendą i wzorem dla mieszkańców. Od 17 września patron lubelskiej Hali Globus. Odszedł po bardzo ciężkiej chorobie.