W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Znamy już wyniki konkursu "Dzielnice Kultury" i "Dzielnice Kultury - Młodzież Inspiruje Dzielnice"!

Znamy już wyniki konkursu "Dzielnice Kultury" i "Dzielnice Kultury - Młodzież Inspiruje Dzielnice"!
27.03.202410:00

Operatorzy  programu „Dzielnice Kultury”, w kategorii osób dorosłych i „Dzielnice Kultury - Młodzież Inspiruje Dzielnice” do realizacji wybrali łącznie 57 inicjatyw projektowych o wartości blisko 300 tys. złotych. Projekty w ramach programu „Dzielnice Kultury”, w kategorii osób dorosłych przeprowadzą osoby indywidualne i grupy nieformalne - powyżej 30 lat, zaś w ramach programu „Dzielnice Kultury - Młodzież Inspiruje Dzielnice” osoby indywidualne i grupy nieformalne - młodzież w wieku od 10 do 30 lat, od 1 kwietnia do 30 listopada br. Nabór pomysłów trwał od 23 lutego do 18 marca. Na realizację projektu można było otrzymać nawet 6 tys. zł.

Wyniki naboru znajdują się na stronach internetowych Operatorów programu:

 

W ramach tegorocznej edycji programu odbędą się m.in.: międzypokoleniowe spotkania, plenerowe warsztaty i gry, spotkania poetyckie, sportowe, kinowe czy kulinarne, nagrania autorskich piosenek wraz z teledyskami, zajęcia fotograficzne, psychospołeczne, teatralne czy warsztaty multimedialne zwieńczone wystawą.

„Dzielnice Kultury” to zainicjowany w 2013 roku wieloletni, interdyscyplinarny program, którego celem jest zwiększenie potencjału kulturalnego 27 dzielnic Lublina. Jego geneza sięga starań o tytuł ESK 2016 i koncepcji wpisanej do ówczesnej aplikacji konkursowej Lublina pod nazwą „Europejskie Dzielnice Kultury”. „Dzielnice Kultury" dają możliwość powszechnego uczestnictwa w kulturze zarówno w charakterze twórcy, jak i odbiorcy. Projekty będące częścią programu są tworzone i realizowane przez mieszkańców dla mieszkańców. W 2022 roku, w związku z przygotowaniami Lublina do obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży formuła „Dzielnic Kultury" została rozwinięta o program „Dzielnice Kultury - Młodzież Inspiruje Dzielnice”.

Lublin znalazł się w ścisłym finale konkursu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. To doskonała okazja do włączenia się w starania o ten tytuł i realizacji pomysłów, które wpisują się w ideę ESK 2029. Hasłem przewodnim jest Re:Union rozumiane jako ponowne zjednoczenie w różnorodności, a działania kulturalne w dzielnicach to wspaniały sposób na scalanie lokalnych społeczności, ale także łączenie mieszkanek i mieszkańców różnych części miasta.

Wydarzenia polecane