W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa rewitalizacja Parku Ludowego

Trwa rewitalizacja Parku Ludowego
14.08.201908:12

Prace przy pierwszej w historii rewitalizacji parku renowacji trwają od niemal pół roku. Przebieg robót sprawdził Prezydent Krzysztof Żuk.

Wykonawca prac przeprowadził większość niezbędnych robót ziemnych. Przygotowany jest przebieg nowych alei, które będą służyć mieszkańcom Lublina po otwarciu parku, w tym głównego nowego traktu przez Park, który będzie prowadzić od stadionu Arena Lublin do stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego.

Na terenie dawnego amfiteatru Parku Ludowego przeprowadzono już pierwsze prace przy budowie ogrodu wodnego, który powstanie w miejscu amfiteatru.

Wykonawca renowacji rozpoczął przygotowania do budowy kładki pieszo - rowerowej nad rzeką Bystrzycą, która połączy Park Ludowy z drogą dla rowerów biegnącą wzdłuż rzeki.

Projekt rewitalizacji Parku Ludowego powstał na podstawie koncepcji społecznej i we współpracy z jej autorami. Jeszcze na etapie prac projektowych wstępna wizja została zaprezentowana mieszkańcom i przekazana do konsultacji. Rewitalizacja obejmie kompleksowe zagospodarowanie zieleni, powstaną dydaktyczne ogrody: roślin wodnych i wodny oraz edukacyjne ścieżki przyrodnicze. Strefa wypoczynku obejmie m.in. place zabaw, place do ćwiczeń i siłownie. Stworzona zostanie przestrzeń publiczna do spacerów, jazdy na rowerze i aktywnego spędzania czasu. Planowana jest przystań kajakowa i nowa kładka łącząca park z bulwarem po drugiej stronie rzeki, jako dwupoziomowe asymetryczne wejście z funkcją tarasu widokowego dla pieszych i rowerzystów. Projekt przewiduje utworzenie wybiegów dla psów.

Zakończenie prac planowane jest na koniec września 2020 roku.

Więcej informacji o projekcie Parku Ludowego znajduje się w informacji Park Ludowy przejdzie rewitalizację