W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Cities for Business Innovation (C4BI) – Network of Urban Procures

Logo Funduszy Europejskich, Flaga Rzeczpospolitej Polskiej, Logo Unii Europejskiej Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Cities for Business Innovation (C4BI) – Network of Urban Procures
Zasięg: międzynarodowy
Lider projektu: Miasto Espinho (Portugalia)
Partner projektu: Castellon (Hiszpania)
Gmina Lublin
Staffordshire County Council (Wielka Brytania)
INOVA+ Innovation Services SA (Portugalia)
Wartość całkowita: 275 541,00 PLN
Wartość dofinansowania z UE: 255 234,00 PLN
Okres finansowania programu: 2007-2013
Źródło finansowania: Komisja Europejska
Program: 7 Program Ramowy Wspólnoty Europejskiej
Termin realizacji: 1.12.2012 - 31.12.2014
Tematyka: administracja publiczna, polityka społeczna

Głównym celem projektu było wspieranie stałego rozwoju innowacyjności w europejskich miastach w dziedzinach, które zostały zidentyfikowane przez Komisję Europejską jako główne wyzwania społeczne. W szczególności kwestie te związane są z "aktywnym i zdrowym starzeniem się".

Projekt "Cities for Business Innovation" umożliwił odniesienie się do tego kluczowego wyzwania społecznego poprzez innowacyjne procesy implementowane w dziedzinie zamówień publicznych i doprowadził do wdrożenia skoordynowanych procesów w zamówieniach publicznych w 4 uczestniczących w projekcie miastach.
W ramach projektu, każde z miast przeprowadziło pilotażowy proces zamówienia przedkomercyjnego. W ramach przeprowadzonego pilotażu w Gminie Lublin została opracowana dokumentacja techniczna urządzenia "Panel dla seniora". Urządzenie to miało na celu ułatwić osobom starszym korzystanie ze sprzętu komputerowego oraz zawierać podstawowe funkcje klawiatury i myszy komputerowej.
Realizacja projektu pozwoliła na wymianę doświadczeń w zakresie innowacyjnych zamówień publicznych, a także umożliwiła zapoznanie się z europejskimi dobrymi praktykami w tym zakresie.