W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Creating a Good Local Economy through Procurement
Tworzenie dobrej, lokalnej gospodarki przez zamówienia publiczne – I i II faza

Logo Funduszy Europejskich, Flaga Rzeczpospolitej Polskiej, Logo Unii Europejskiej Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Creating a Good Local Economy through Procurement
Tworzenie dobrej, lokalnej gospodarki przez zamówienia publiczne – I i II faza
Zasięg: międzynarodowy
Lider projektu: Miasto Preston (Wielka Brytania)
Partner projektu: Almelo (Holandia)
Bolonia (Włochy)
Candelaria (Hiszpania)
Fundacja Centro Europeo de Empresas e Innovación, Albacete (Hiszpania)
Koprivnica (Chorwacja)
Koszalin
Gmina Lublin
Nagykálló (Węgry)
Praga 9 Dzielnica (Republika Czeska)
Satu Mare (Rumunia)
Wartość całkowita: I faza: 401 469,30 PLN
II faza: 3 166 124,60 PLN
Wartość dofinansowania z UE: I faza: 332 920,22 PLN
II faza: 2 570 123,11 PLN
Okres finansowania programu: 2014-2020
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego / Europejska Współpraca Terytorialna
Program: URBACT III
Priorytet: 1. Promowanie zintegrowanego i zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich
Działanie: Usprawnienie projektowania zrównoważonych strategii rozwoju obszarów miejskich i planów działania w miastach
Termin realizacji: I faza: 30.09.2015 - 15.03.2016
II faza: 03.05.2016 - 03.05.2018
Tematyka: administracja publiczna

Celem ogólnym projektu jest wsparcie miast uczestniczących w projekcie w zmianie podejścia do stosowania procedur zamówień publicznych, na takie które przyniesie większe korzyści dla gospodarki lokalnej pod względem środowiskowym i społecznym.

Cele szczegółowe projektu:

  • wzrost świadomości przedstawicieli instytucji publicznych zajmującymi się procedurami zamówień publicznych w mieście Lublin odnośnie pozytywnych skutków wspierania lokalnej gospodarki;
  • tworzenie planów ułatwiających wdrożenie nowych dyrektyw Komisji Europejskiej w zakresie zamówień publicznych;
  • zapoznanie się z dobrymi praktykami w zakresie stosowania i egzekwowania kryteriów pozacenowych, w szczególności kryteriów społecznościowych i środowiskowych.

Działania w ramach projektu:
W ramach projektu zostaną opracowane plany działania, które będą mogły być wdrożone w miastach w celu usprawnienia całego procesu zamówień publicznych oraz przyczynią się do rozwoju gospodarki lokalnej w miastach partnerów projektu.
W trakcie I fazy projektu rozpoczęto współpracę w ramach Lokalnej Grupy URBACT w skład której weszli przedstawiciele instytucji publicznych z miasta Lublin (Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Miejskiego Urząd Pracy), uczelni wyższych (Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie), przedstawiciele przedsiębiorców z Regionalnej Izby Gospodarczej i Związku Pracodawców Lubelszczyzny Lewiatan, instytucji pozarządowych (Fundacji Inicjatyw Menadżerskich, Fundacji Centrum Rozwoju Lokalnego, Lubelskiej Fundacji Rozwoju) oraz spółek i jednostek miejskich (MPK, MOPR, ZTM, Targi Lublin).
I faza projektu CLEO - „Creating a Good Local Economy through procurement” („Tworzenie dobrej, lokalnej gospodarki przez zamówienia publiczne”) polegała na opracowaniu wstępnej analizy potrzeb każdego
z partnerów projektu, analizy stanu prawnego zamówień publicznych we wszystkich krajach, z których pochodzą partnerzy projektu oraz opisania kultury organizacyjnej poszczególnych partnerów w zakresie procedur zamówień publicznych. Analiza ta stanowiła podstawę do opracowania pełnego wniosku aplikacyjnego na realizację II fazy projektu.
W trakcie II fazy projektu odbędą się spotkania oraz warsztaty skupiające się na zmianie podejścia do zamówień publicznych. Planowane jest m. in. zorganizowanie spotkania wszystkich partnerów projektu
w Lublinie. Ponadto zostanie zorganizowane szkolenie dla pracowników Biura Zamówień Publicznych oraz pracowników innych wydziałów merytorycznych odpowiedzialnych za proces zamówień z zakresu stosowania i egzekwowania kryteriów społecznościowych i środowiskowych.

 

projekt Creating a Good Local Economy through Procurement - logo UE-EFRR, Urbact III