W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Logo Funduszy Europejskich, Flaga Rzeczpospolitej Polskiej, Logo Unii Europejskiej Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

HEALTHY LIVING
Zasięg: międzynarodowy
Partner projektu: Scoala Gimnaziala Ion Gheorghe Duca Petrosani, Rumunia; Colegio Publico Federico García Lorca, Hiszpania; Erenköy Mahallesi Şehit Üsteğmen Gökhan Korkut Caddesi no19 Kepez/Antalya, Turcja.
Wartość całkowita: 119 379 PLN
Wartość dofinansowania z UE: 119 379 PLN
Okres finansowania programu: 2014-2020
Program: Erasmus
Priorytet: Edukacja szkolna
Działanie: Partnerstwo współpracy szkół
Termin realizacji: 01.09.2019r.- 31.08.2021 r.
Tematyka: zdrowie

Zdrowe życie to projekt realizowany wspólnie przez 5 szkół z Włoch, Hiszpanii, Polski, Rumunii i Turcji. Główną motywacją niniejszego projektu jest pomoc uczniom w wyrobieniu zdrowych nawyków i poszerzaniu ich wizji zdrowego stylu życia. Zdrowy styl wiąże się ze zdrowym odżywianiem, wykonywaniem ćwiczeń fizycznych, przebywaniem w zgodzie z naturą, nauką radzenia sobie z emocjami, promowaniem dobrego samopoczucia, budowaniem zdrowych relacji i wsparcia społecznego. W szkołach partnerskich jest wielu uczniów, którzy odmawiają udziału w zajęciach WF, a liczba uczniów z nadwagą rośnie z każdym rokiem. Uczestnicy projektu wyrobią nawyki zdrowego żywienia i dowiedzą się, jak ćwiczenia fizyczne wpływają na ich samopoczucie psychiczne i fizyczne. Głównym celem projektu jest podniesienie świadomości na temat różnych zdrowych stylów życia w UE wśród 96 uczniów z 5 szkół w trakcie 24 miesiące projektu. Aby osiągnąć główny cel, konieczne jest:

  • poszerzenie wiedzy i umiejętności uczestników związanych ze zdrową i zbilansowaną dietą;
  • zachęcenie uczestników do prowadzenia zdrowego stylu życia;
  • zapewnienie uczestnikom możliwości uczenia się w wielokulturowym środowisku;
  • wzmocnienia międzynarodowej wymiany dobrych praktyk.

Bezpośrednimi beneficjentami projektu będzie 140 uczestników (96 uczniów, 44 nauczycieli). Na poziomie partnerstwa w projekcie będzie uczestniczyć 250 uczniów (w wieku 10-14 lat), 80 nauczycieli i około 200 innych uczestników (rodzice, pracownicy szkoły, przedstawiciele społeczności lokalnych, interesariusze, goście itp.). Wspólnym językiem roboczym jest język angielski, a zaplanowane zajęcia dadzą uczestnikom możliwość wspólnego poznania otaczającej ich przyrody, wpływu ich działań na środowisko oraz wpływu przyrody na ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Sport będzie wykorzystywany jako sposób przekazywania uczniom informacji na temat zdrowia, ale także jako pomoc w relacjach międzyludzkich i budowaniu zespołu. Poprzez organizację towarzyskich zawodów wspierane będzie motywacja do osiągania celów i klimat zespołowy.

Kluby projektowe, międzynarodowe spotkania twarzą w twarz i projekt eTwinning zapewnią uczniom możliwość nawiązania wzajemnej przyjaźni. Międzynarodowa przyjaźń będzie źródłem inspiracji, wzorami do naśladowania, możliwościami wzrostu i rozwoju osobistego. Zajęcia związane z tematem wypracowanym podczas międzynarodowych spotkań będą wprowadzane przez każdego z partnerów w swojej szkole jako zajęcia organizowane w klubach projektowych oraz zintegrowane z nauczaniem. Działania będą dostosowane do lokalnego kontekstu każdej szkoły. Uczniowie będą zaangażowani w działania interaktywne, które zwiększą ich zdolność do podsumowywania informacji, kreatywności, wiedzy praktycznej, krytycznego myślenia i kompetencji informatycznych oraz zdrowych nawyków.

logo Programu Erazmus plus