W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Logo Funduszy Europejskich, Flaga Rzeczpospolitej Polskiej, Logo Unii Europejskiej Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Komputerowy Świat Wiedzy
Zasięg: krajowy
Lider projektu: Gmina Lublin
Partner projektu: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie
Wartość całkowita: 250 080,00 PLN
Wartość dofinansowania z UE: 250 080,00 PLN
Okres finansowania programu: 2007-2013
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Społeczny
Program: Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007–2013
Priorytet: 3. Wysoka jakość systemu oświaty
Działanie: 3.3. Poprawa jakości kształcenia
3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia – projekty konkursowe
Termin realizacji: 1.11.2009 - 31.08.2011
Tematyka: nauka i edukacja

Cele projektu
Projekt ma na celu opracowanie i wdrożenie programu nauczania informatyki do programu zajęć dzieci słabowidzących i niewidomych.
Projekt jest nowatorski, gdyż obecnie taki program nie występuje w systemie nauczania.
Projektem objętych jest 30 uczniów klasy I – III ze Szkoły Podstawowej nr 54 wchodzącej w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej w Lublinie.

Celem ogólnym projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów słabowidzących i niewidomych poprzez zapewnienie nowoczesnego programu nauczania informatyki.

Efekty realizacji projektu

W ramach projektu przeprowadzone zostaną działania z zakresu:

  • przeprowadzenia diagnozy możliwości i potrzeb uczniów kształcenia zintegrowanego (w zakresie m.in. obserwacji, wywiadu, ankiety, testów psychologicznych badających inteligencję i procesy poznawcze, percepcję wzrokową i słuchową),
  • opracowanie programu nauczania informatyki,
  • przeszkolenie nauczycieli wdrażających program,
  • pilotażowe wdrożenie programu.

Po zakończeniu projektu i opracowaniu programu nauczania informatyki dla dzieci słabowidzących i niewidomych w klasach I – III, zostanie on udostępniony pozostałym tego typu placówkom w kraju.