W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelska Wyżyna Specjalistów

Logo Funduszy Europejskich, Flaga Rzeczpospolitej Polskiej, Logo Unii Europejskiej Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Lubelska Wyżyna Specjalistów
Zasięg: krajowy
Wartość całkowita: 3 501 334,97 zł
Wartość dofinansowania z UE: 3 501 334,97 zł
Okres finansowania programu: 2014-2020
Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020
Priorytet: Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Kształcenie zawodowe
Termin realizacji: 01.09.2020 r. - 30.09.2022 r.
Tematyka: nauka i edukacja

Celem głównym projektu "Lubelska Wyżyna Specjalistów" jest zwiększenie szans na rynku pracy uczniów i uczennic szkół zawodowych oraz podniesienie efektywności, jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego, poprzez rozwój kompetencji kluczowych i kwalifikacji zawodowych oraz umiejętności praktycznych 40 nauczycieli i 366 uczniów z 3 szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych oraz doposażenie bazy dydaktycznej w tych szkołach prowadzonych przez Miasto Lublin, w okresie 09.2020-09.2022 r.

Grupę docelową stanowi 366 uczniów (27 kobiet;339 mężczyzn), 40 nauczycieli i nauczycielek kształcenia zawodowego (15 kobiet;25 mężczyzn), z 3 ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych szkół prowadzonych przez Miasto Lublin, prowadzących kształcenie zawodowe dla młodzieży z terenu woj. lubelskiego.

Zadania w projekcie:

  • Organizacja staży;
  • Doskonalenie nauczycieli przedmiotów zawodowych;
  • Zwiększenie dostępu uczniów do nowoczesnych technik i technologii we współpracy z uczelniami wyższymi;
  • Organizacja zajęć specjalistycznych oraz wsparcie uczniów w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień zwiększających szanse na rynku pracy;
  • Wyposażenie pracowni przedmiotów zawodowych;
  • Organizacja zajęć przyczyniających się rozwoju kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych.

logo ogólne