W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozwój technik edukacyjnych w oparciu o kontekst regionalny (Developing educational techniques starting from regional context)

Logo Funduszy Europejskich, Flaga Rzeczpospolitej Polskiej, Logo Unii Europejskiej Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Rozwój technik edukacyjnych w oparciu o kontekst regionalny (Developing educational techniques starting from regional context)
Zasięg: międzynarodowy
Partner projektu: XXVII Liceum Ogolnoksztalcace im. Zeslancow Sybiru w Lublinie (Polska), Bağcılar Mustafa Kemal Ortaokulu (Turcja), OZEL MERSIN UGUR OKULLARI (Turcja), SU "Sv. Sv. Kiril i Metodii" (Bułgaria), Istituto Comprensivo Salvatore Casella (Włochy)
Wartość całkowita: 516 524,00 PLN (wartość dla dla Gminy Lublin 85 470,00 PLN)
Wartość dofinansowania z UE: 85 470,00 PLN (wartość dla Gminy Lublin)
Okres finansowania programu: 2014-2020
Źródło finansowania: Komisja Europejska
Program: Erasmus
Priorytet: Edukacja szkolna
Działanie: Partnerstwo Strategiczne
Termin realizacji: 01.09.2019-28.02.2022
Tematyka: nauka i edukacja

Celem ogólnym projektu jest zapoznanie się z historią, kulturą i dziedzictwem swoich „małych ojczyzn”; przekazanie zebranych informacji społecznościom szkół partnerskich. Pobudzanie twórczego myślenia uczniów. Przygotowanie materiałów dydaktycznych do wykorzystania podczas procesu dydaktycznego w czasie trwania projektu, jak i po jego zakończeniu. Rozwijanie umiejętności językowych uczestników projektu. Przygotowanie uczniów do przyszłej nauki na wyższych poziomach edukacyjnych oraz zapobieganie przedwczesnemu kończeniu edukacji. Zwiększenie wdrażania nowoczesnych technik dydaktycznych w klasach jako powszechna praktyka w procesie dydaktycznym. Wzrost świadomości kulturowej uczestników projektu w stosunku do poziomu istniejącego na początku projektu. Propagowanie wartości uniwersalnych wśród całej społeczności szkół i środowiska lokalnego.

logo Programu Erazmus plus