W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin włącza się w akcję Godzina dla Ziemi

Lublin włącza się w akcję Godzina dla Ziemi
26.03.202109:34

Miasto Lublin włącza się w akcję Godzina dla Ziemi WWF, której celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony przyrody. W ramach tegorocznej edycji, która odbędzie się pod hasłem „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”, w sobotę (27 marca) o godz. 20.30 na godzinę symbolicznie wyłączone zostanie oświetlenie m. in. Ratusza oraz Bramy Krakowskiej.

– Po raz kolejny wspieramy działania w ramach akcji Godzina dla Ziemi. Chcemy, aby zaciemnione budynki zwróciły uwagę mieszkańców na inicjatywy mające na celu ochronę przyrody. Zgaszenie świateł to symboliczne działanie, w którym każdy może wziąć udział – mówi Blanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

W Lublinie, tak jak w wielu miejscach na świecie, 27 marca na godzinę zostanie wyłączona iluminacja Bramy Trynitarskiej, Archikatedry Lubelskiej, Bramy Krakowskiej, Muzeum Narodowego w Lublinie. Światło zgaśnie również w budynkach Urzędu Miasta Lublin – w Ratuszu oraz w budynkach przy ul. Wieniawskiej 14 i przy ul. Leszczyńskiego 20.

W ramach tegorocznej akcji skierowanej na ochronę Bałtyku, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na zagrożenia środowiska i zasobów ryb tego akwenu.

Szersze informacje dotyczące akcji znajdują się na stronie lublin.eu oraz na stronie internetowej WWF Polska.