W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto zachęca do dbania o zdrowie i ułatwia skorzystanie z profilaktyki

Miasto zachęca do dbania o zdrowie i ułatwia skorzystanie z profilaktyki
01.06.202214:06

Szeroka oferta badań profilaktycznych i konsultacji medycznych, a także atrakcje dla dzieci i dorosłych to oferta Lubelskich Dni Promujących Zdrowie. Wydarzeniem inaugurującym tegoroczną edycję będzie Rodzinny Festyn Zdrowotny, na który zapraszamy 3 czerwca w godz. 12.00-18.00 na pl. Kaczyńskiego przy Centrum Kultury w Lublinie.

– Poprzez tego typu akcje profilaktyczne przypominamy o potrzebie dbania o zdrowie, o wpływie naszego stylu życia na kondycję zdrowotną czy o metodach wzmacniania odporności i stanu fizycznego. Dzięki podmiotom medycznym i różnego rodzaju organizacjom działającym na terenie Lublina udało się przygotować bogatą ofertę badań i konsultacji obejmujących różne obszary medycyny. Budując potencjał zdrowotny naszych mieszkańców staramy się stworzyć możliwość wykonywania podstawowych badań również obywatelom Ukrainy, którzy przebywają na terenie Lublina w związku z wojną w ich kraju – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Rodzinny Festyn Zdrowotny to okazja do edukacji prozdrowotnej dla dzieci i dorosłych połączonej z dobrą zabawą. Przewidziano wiele atrakcji m.in. pokazy karate, konkursy dla dzieci i dla dorosłych, gry i zabawy z nagrodami. W trakcie Festynu będzie także możliwość uzyskania bezpłatnych konsultacji i porad medycznych, dietetycznych i kosmetycznych oraz spróbowania zdrowej żywności. Zainteresowane osoby będą mogły wyrobić kartę EKUZ oraz założyć Internetowe Konta Pacjenta. Festyn będzie też okazją do obchodów Dnia Dziecka oraz Dni Rodzicielstwa Zastępczego.

Natomiast podczas Lubelskich Dni Promujących Zdrowie, czyli od 3 do 10 czerwca mieszkańcy skorzystać mogą z oferty przygotowanej przez partnerów wydarzenia. Szczegółowe informacje o dostępnych badaniach profilaktycznych, poradach, konsultacjach i wykładach znajdują się w załączonym poniżej pliku.

Pliki do pobrania