Data i godzina: 14.06.2019, godz. 15.30 - 19.00 oraz 15.06.2019, godz. 13.00 - 16.30
Miejsce zbiórki: Stare Miasto
Partner: Poławiacze Pereł Improv Teatr
Jak głosi "miejska legenda"w styczniu 2019 roku podczas remontu kostki brukowej na ul. Archidiakońskiej odnaleziono tajemniczą księgę napisaną w nieznanym języku. Po wnikliwych badaniach przeprowadzonych w Katedrze Języków Nieznanych naukowcy odczytali tytuł książki "Spis Nieznanych Dotąd Nieszczęść Lubelskiego Kamienia". Po tym jednak tłumaczenie zarzucili… Dlaczego? Może przerazili się własnych odkryć? Może nie chcieli kusić losu? Na ratunek ruszają więc dzielni odkrywcy lubelskiej historii- Poławiacze Pereł, którzy demonom przeszłości nie boją się spojrzeć prosto w oczy, przedstawią nieznane historie z dziejów Kamienia Nieszczęścia. Będzie to cykl ośmiu historii, zwanych krotochwilami zaprezentowany przez znakomitych aktorów lubelskiej grupy przy akompaniamencie akordeonu. Nowe nieszczęścia za każdym razem to inna opowieść związana z Kamieniem, ktoś inny jest bohaterem głównym, różny też jest czas/epoka każdego spektaklu.
Data i godzina: 14.06.2019, godz. 16.00 - 17.00 oraz 19.00 - 20.00
Miejsce zbiórki: Wirydarz Klasztoru oo. Dominikanów
Partner: Projekt Wodzirej
Projekt Wodzirej zaprasza wszystkie dzieci na niesamowitą przygodę, taneczny spektakl dla dzieci gdzie sceny teatralne będą przeplatały się ze wspólnymi akcjami artystycznymi i energicznymi tańcami wszystkich uczestników.
W okolicach Lublina widziano strasznego Smoka. Dzielny Rycerz Wiktor wraz z chłopcami i Dzielna Księżniczka Dorota wraz z dziewczynami ruszają na polowanie. Początkowo dzieci są pełne odwagi i zapału, jednak przeżywając kolejne przygody doznają zwątpienia, a nawet strachu... Jaki będzie koniec tej historii? Tak naprawdę "Smoki, Damy i Rycerze" to bajka o tym, że życie można przeżyć bez lęku, przemocy i ulegania konwenansom. To opowieść o szacunku wobec inności, o bogactwie płynącym z wielokulturowości i o zmaganiu się ze stereotypami. To również afirmacja życia, zaproszenie do odkrywania i rozwijania swoich talentów.
Data i godzina: 14.06.2019, godz. 17.00 - 18.00
Miejsce zbiórki: Plac Giedroycia
Partner: Teatr "Harmider" z Łucka
Spektakl "#ЛУЦЬКО" (Łucko)* to żywiołowa, magiczna opowieść dla całej rodziny. Legendy oddają atmosferę miasta rozciągniętego pomiędzy dwiema rzekami, pamiętającego wspaniałe czasy książąt. Wszystko dzieje się na pograniczu rzeczywistości i fantazji, a wielość religii, kultur i tradycji splatają się w jedno.
Piękny Łuck w okresie sowieckim stracił na długie lata swoją tożsamość, dlatego autorzy spektaklu pragną ją odtworzyć i obudzić w nim ducha pradawnych legend oraz wzbogacić jego niepowtarzalną atmosferę o współczesne akcenty. I tę właśnie atmosferę charakterystyczną dla Łucka, autorzy nazwali duchem miasta, a odtwarzać ją będa za pomocą przedmiotów, tworzyw, dźwięków, przestrzeni, i wizualizacji, co uczyni występ uniwersalnym dla widzów mówiących w dowolnym języku.
*Neologizm "Łucko" to słowo, za pomocą którego pochodząca z Łucka poetka Olha Olhova opisała miasto, chcąc wyrazić jego wyjątkową atmosferę pełną poczucia bezpieczeństwa, przyjaznego nastawienia, pokoju oraz cichej radości.
Data i godzina: 15.06.2019, godz. 20.00 - 22.00
Miejsce zbiórki: Trybunał Koronny
Partner: Poławiacze Pereł Improv Teatr
Co byłoby gdyby…? Aktorzy spektaklu podejmą próbę rozwiązania zagadki, która kryje się między wierszami legendy. Ukażą relacje między bohaterami i emocje, jakie towarzyszyły legendarnym wydarzeniom. Nie ma już diabelskiego sądu, ale mimo to każdy mieszkaniec potrafi wskazać jego lokalizację sprzed lat. Łapa z wypalonym śladem diabelskiej dłoni przetrwała do dziś przechowywana w lubelskim Zamku przypominając sędziom, by w swojej pracy dbali o sprawiedliwość… Spektaklowi towarzyszy muzyka na żywo i autentyczne stroje!
Data i godzina: 15.06.2019, godz. 13.00 – 13.40 oraz 14.00 - 14.40
Miejsce zbiórki: ul. Złota
Partner: Lubelskie Towarzystwo Retro Cyklistów
Zapraszamy Państwa na nietuzinkowy pokaz mody! Lata międzywojenne w Lublinie zostały utrwalone przez lajkarzy- ulicznych fotografów przemykających przez uliczny tłum. Dzięki nim będziemy mogli przenieść się do lat 30- czasów wspaniałej mody, podkreślającej kobiecy wdzięk i urodę oraz do czasów prawdziwych dżentelmenów. Podczas tego niecodziennego "spektaklu" modele i modelki wyłaniać się będą z różnych części Starego Miasta, z uliczek i zaułków czy bram, przechadzając się pomiędzy przybyłymi na Festiwal Legend.