W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Hotel Ilan
Nazwa własna: Hotel Ilan
Adres: ul. Lubartowska 85
Adres www: www.hotelilan.pl
Telefon: 81 745 03 47; 81 478 50 60
Email:
Typ obiektu: Hotele, Hotel****
Dzielnica: Śródmieście
Cena za nocleg dla 2-óch osób: 200-300 zł
Bezpłatny parking: Nie
Strefa SPA: Tak

 Miejsce Inspiracji logo

IV Edycja Programu Miejsce Inspiracji 2016-2018


Hotel Ilan**** mieści się w zabytkowym budynku Jeszywa Chachmej Lublin, zlokalizowanym zaledwie 800 m od Starego Miasta. To miejsce gdzie tradycja żydowska łączy się z nowoczesną jakością. Hotel Ilan oferuje 42 w pełni wyposażone pokoje z łazienkami. Do dyspozycji gości jest bezpłatny, monitorowany parking dla samochodów i autobusów oraz bezpłatny dostęp do hotelowej sieci WIFI. Goście biznesowi mogą skorzystać z sali konferencyjnej wyposażonej w sprzęt multimedialny. Na terenie hotelu znajduje się restauracja The Olive. To synergia kuchni staropolskiej i żydowskiej, miejsce, w którym goście mogą skosztować najlepszych dań przygotowywanych zgodnie z ponad 100-letnią recepturą w nowych aranżacjach. Na gości czeka lobby bar, gdzie mogą odpocząć i obcować z kulturą żydowską dzięki zbiorom książek z hotelowej biblioteki. Hotel Ilan został wyróżniony przez TripAdvisor Certyfikatem Jakości 2016.

Dania polecane przez Miejsce Inspiracji

  • Gedempte fleisch na żołądkach z gęsi podane z macą – gedempte, co oznacza „duszony na bardzo, bardzo małym ogniu, aż się rozpadnie na kawałki”, jest jedną z ulubionych technik w kuchni Żydów aszkenazyjskich.
  • Rosół żydowski z pulpecikami kneidlach – aromatyczny bulion z pulpetami z macy, czyli przaśnego chleba, spożywanego przez Żydów podczas święta Pesach.
  • Pascha - wyśmienity deser przygotowywany z sera, mleka, bakalii i miodu, pochodzący z kuchni żydów askenazyjskich, popularny również w kuchni polskiej.

Aktualności (1)

06.12.201701:41
Poznajcie drejdle, tradycyjne potrawy i chanuke gelt.
Więcej