W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 29 listopada-1 grudnia

28.11.201916:00

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

W weekend zapraszamy do Chatki Żaka i Centrum Spotkania Kultur na 29 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe". Najstarszy i jeden z największych w Polsce festiwali prezentujących muzykę inspirowaną folklorem. Przed nami 3 dni inspirujących koncertów, spotkań i warsztatów. Wystąpią między innymi: Dagadana, Kalakan, Romengo czy Orkiestra św. Mikołaja.

Koncerty
Filharmonia Lubelska zaprasza w ten weekend na koncert "Marcin Wyrostek symfonicznie". Repertuar koncertu będzie oparty o ostatnią płytę "Polacc" inspirowaną polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską oraz polskimi tańcami ludowymi. Propozycją Teatru Muzycznego w Lublinie na ten weekend są natomiast znane i lubiane wszystkim przeboje takich artystów jak: Maryla Rodowicz, Violetta Villas, Anna Jantar czy Danuta Rinn w ramach koncertu "Od Opola do San Remo"

Dom Kultury Bronowice zaprasza w piątek na muzyczną ucztę w najlepszym wydaniu i na najwyższym poziomie – koncert Agnieszki Hekiert z zespołem muzycznym. Co więcej, tego samego dnia w godzinach przedpołudniowych, wokalistka poprowadzi warsztaty wokalne "Sing like star".

Spektakle/Kino
Lubelski Festiwal Filmowy tym razem proponuje kino przyszłości- filmy VR. W ramach pokazów na specjalnych goglach możecie zapoznać się z wybranymi przykładami kina w zupełnie nowym i dotychczas niespotykanym dla wielu wymiarze.

Film "Łowcy czarownic" to familijne kino przygodowe opowiadające o potędze przyjaźni i akceptacji różnic, na które możecie wybrać się do Teatru Starego. 

Interesującą propozycją z pogranicza filmu i sztuki będzie sobotni pokaz specjalny dokumentu "Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego" z udziałem reżysera Irka i producentki Anny Dobrowolskich.

Wystawy
W Ośrodku Brama Grodzka-Teatr NN trwa wystawa "Memu Miastu". Album stanowi zaproszenie do podróży śladami znakomitych polskich fotografików, którzy związani byli z Lublinem i fotografowali go w tamtym czasie, takich jak Edward Hartwig, Jan Bułhak, czy też Stanisław Jacek Magierski. W soboty zapraszamy na wystawę "Z perspektywy lat. Ludzie i wydarzenia" prezentowaną w Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem". A w ramach cyklu "Sztuka w OKNACH" Miejskiej Biblioteki Publicznej prezentowana będzie wystawa znakomitych akwareli Michała Suffczyńskiego "Chwile zatrzymane"

Warsztaty
Lublin Przedsiębiorczy zaprasza wszystkie Panie na szkolenie i warsztaty z social media i marketingu internetowego, podczas których dowiecie się, jak samodzielnie promować swoją firmę. 

Zima coraz bliżej. Powłóczeni zapraszają więc na "Czapkowarsztaty" na których stworzycie własne, osobiste, ciepłe i milutkie czapki a do tego poplotkujecie z inspirującymi osobami przy herbatce lub kawce. 

Kreatywni w Fotografii tym razem zapraszają na spotkanie podczas, którego będziecie mieć okazję fotografować Panoramę Lublina z tarasu widokowego Hotelu Victoria. Taka okazja nie często się zdarza. Natomiast Babska Rebelia zachęca wszystkie kobiety do udziału w spacerze fotograficznym po Skansenie w ramach projektu Kobieta Renesansu.

Spotkania/Spacery
Studnia Pamięci zaprasza na cykliczne niedzielne spotkania w Jesziwie Mędrców Lublina Tym razem dowiecie się więcej o tak zwanym "babińcu" podczas wykładu "Ezrat naszim (babiniec) jako przestrzeń rzeczywista".

Na autorskie spotkanie z Katarzyną Puzyńską, wszystkich miłośników kryminałów zaprasza Empik do Lublin Plaza.

W ramach piątku z przewodnikiem Fundacja "Via Jagiellonica" zaprasza na spacer "Lublin Jagielloński". Natomiast na magiczny i pełen fotografii spacer śladami Edwarda Hardwiga zapraszają w sobotę Warsztaty Kultury. 

Sport
Pogoda za oknem odstrasza was od aktywności? Nie dajcie się! Zachęcamy do podniesienia się z kanapy i ćwiczeń na świeżym powietrzu. Przekonajcie się sami, że potężny zastrzyk tlenu to samo zdrowie i świetna okazja do wyjścia z grupą. Po spacerze koszykarskich emocji dostarczą wam U!NB AZS UMCS Start II Lublin ‒ Dziki Warszawa.

Dla dzieci
"Art Detectives" to warsztaty dla najmłodszych, które łączą w sobie elementy plastyczne z podstawami języka angielskiego. Galeria Labirynt zaprasza. 

Mali kinomani są mile widziani w sali kinowej Centrum Kultury, które zaprasza na trzecią już odsłonę przygód Basi, ulubienicy przedszkolaków. 

Różne
Na kolejną edycję "Giełdy Płyt i Wydawnictw Muzycznych" zaprasza Lublin Jazz oraz Centrum Kultury. Jest to nie lada gratka dla wszystkich miłośników muzyki. Wybór będzie nieziemski, dostępnych będzie ponad 5000 sztuk winyli, kaset, płyt CD oraz czasopism. 

Kolorowe Jarmarki na Targach Lublin to okazja do zrobienia przedświątecznych sprawunków, spotkania ze sztuką ludową i artykułami regionalnymi oraz hand made. "Manna z nieba" to natomiast motyw przewodni sobotniego Jarmarku Lubelskiego, na którym znajdziecie pyszne lokalne produkty.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.