W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 7-9 czerwca

06.06.201918:00

Sprawdźcie, co będzie się działo w Lublinie w ten weekend!!!

Koncerty
Most Kultury zaprasza na dwa koncerty otwierające "mostowy" sezon: Alicetea - siedmiu muzyków, z których absolutnie każdy pochodzi z innej muzycznej bajki oraz Backbeat - specjalistów od rozkręcania szalonych imprez z prawdziwym rock’n’roll’em w roli głównej!

Spektakle, seanse
Spotkania z Andrzejem Poniedzielskim
to prawdziwy rarytas dla wielbicieli inteligentnej, myślącej satyry, przeciwstawiającej się medialnym trendom.W programie nowe, premierowe – piosenki, żarty, skecze. Bez zmian natomiast poczucie humoru autora Andrzeja Poniedzielskiego. Znany bard łączy w swoich tekstach poetyckie frazy i ostrze ironii. Na wieczór kabaretowy z Andrzejem Poniedzielskim zaprasza Filharmonia Lubelska.

Marleni – czyli Marlena Dietrich i Leni Riefensthal. W spektaklu – inaczej niż w rzeczywistości – diwy mają okazję spotkać się raz jeszcze, po kilkudziesięciu latach, w noc śmierci Dietrich. W tej nieco surrealistycznej, chwilami groteskowej i zabawnej historii, Dorn pokazuje, że wbrew wszelkim pozorom łączy je zastanawiająco wiele.

Centrum Kultury zaprasza na improwizowany spektakl “Obywatel Fame” w którym inspiracją dla aktorów będą właśnie monologi postaci oraz twórców kina przygotowane przez LFF - Lubelski Festiwal Filmowy / Lublin Film Festival! W roli inscenizatorów wystąpi Teatr Ile razy w myślach zdobywałem świat.

Wernisaże/wystawy
Teatr w Obiektywie zaprasza na  jubileuszowy wernisaż 10. edycji "Teatru w obiektywie".Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wernisaż wystawy zdjęć nagrodzonych. Zdjęcia konkursowe zostały wykonane podczas Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych - 29. Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) w Lublinie. Wystawa zawierać będzie fotografie wyróżnione w 5 kategoriach:Portret, Aktorzy, Wokół Festiwalu, Artystyczne spojrzenie oraz Baśnie i Legendy - temat przewodni festiwalu.

Spotkania, spacery
Brama Grodzka zaprasza na „Atlas map pamięci”- wystawę map i planów tworzonych przez dawnych mieszkańców miast i miasteczek w Polsce, Białorusi, Ukrainie, Litwie, Mołdawii i Słowacji (Żydów i nie-Żydów), którzy w ten sposób starali się ocalić od zapomnienia kształt i charakter swoich miejscowości.

Inna Fundacja i Stowarzyszenie "Studnia Pamięci" zapraszają na Spacery po Żydowskim Głusku. Podczas spacerów zostaną przywołane opowieści z dawnych lat, a uczestnicy będą mogli odwiedzić miejsce w którym niegdyś stała synagoga, zobaczą dawną żydowską karczmę oraz kirkut. Celem spacerów jest przypomnienie o 300 latach historii społeczności żydowskiej w Głusku.

Warsztaty
Na warsztaty Odbitki Stykowe- fotografia z duchem zapraszają Warsztaty Kultury. Będzie to niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej zakończonej wykonaniem portretu w jednej z najstarszych technik - talbotypii. 

Spotkania Praktyczne wraz z Warsztatami Kultury zapraszają na Warsztat szycia bielizny. Nauczycie się jak prawidłowo zdjąć miarę, wykonać wykrój i dopasować go do indywidualnego kształtu ciała. Oczywiście swoje prace zabieracie do domu.

Most Kultury zaprasza na warsztaty kulinarne: Wege Smaki. W programie m.in. zero waste – jak nadać drugie życie potrawom i nie marnować produktów? Wege pasty i smarowidła, wody i koktajle smakowe z dodatkiem superfoods, desery.

Most Kultury oraz Centrum Kultury zapraszają na Warsztaty Bębniarskie. Chcecie nauczyć się wygrywać rytmy afrykańskie, azjatyckie, a może kubańskie na instrumentach takich jak djembe, bongosach, darabuce oraz idiofonach (marakasy, cowble ,kij deszczowy,reco-reco ,tamburyn,itp.)? Wybierz się na warsztat w jednym z terminów!

Dla dzieci
Warsztaty Kultury w ramach Lekcji Sztuki zapraszają dzieci od lat 8 na Warsztaty Chibi- japońskich zakładek w drzeworycie.

Fundacja Sztukmistrze zaprasza dzieci w wieku 9-15 lat na warsztaty cyrkowe połączone z nauką języka migowego przez kolejne 4 soboty czerwca! Uczestników czeka dużo gier i zabaw ruchowych, a także takich, które wzmacniają koordynację.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza na warsztaty rodzinne Wyspa Oscara Wilde, z cyklu Rodzinne podróżowanie, podczas których będziecie podróżować po świecie teatru. Każde spotkanie to inna wyspa, na której czekać będą różne skarby teatru.

Sport
AZS Lublin zaprasza na sprawdzenie swojej kondycji przed latem. Wielki Test Coopera dla Wszystkich (bez względu na wiek) w Lublinie już 8 czerwca w godzinach 10:00-16:00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie.

Na Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Powietrznej zapraszają Polish Federation Air Power Athletics i Spotkania Kultur.

W tym tygodniu leśna odsłona biegu Chęć na pięć! Maraton Lubelski zaprasza na bieg na dystansie 5 km po malowniczych terenach Starego Gaju w Lublinie.

Targi, kiermasze, różne
Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza wszystkich miłośników szlachetnych koni na inscenizację jarmarku nawiązującego do historycznych targów łęczyńskich i piaseckich organizowanych w okresie międzywojennym, których najlepsze tradycje sięgają XVII i XVIII wieku.

Fundacja Atoli i DziczeJemy zapraszają na wspólne Słowiańskie gotowanie „Na Słomianym Rynku – Wiosenna Kuchnia Słowian”, gdzie do łask i na stoły spróbują przywrócić dzikie rośliny, kwiaty i zioła.

Smaczny Targ i Radość zapraszają na Festiwal Azjatycki. Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora? A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabboulehilli.Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.