W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Likwidacja użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe

Likwidacja użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe
03.12.201909:33

Urząd Miasta Lublin informuje, że osoby, które otrzymają zaświadczenie potwierdzające przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności po 30 listopada 2019 r. zachowują bonifikatę w wysokości 60% w 2020 r. pod warunkiem zgłoszenia zamiaru wniesienia opłaty jednorazowej w terminie 2 miesięcy od dnia doręczenia zaświadczenia.

Osoby, które otrzymały zaświadczenie potwierdzające przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności przed 30 listopada 2019 r. w celu zachowania bonifikaty w wysokości 60% powinny złożyć wniosek o udzielenie bonifikaty i dokonać zapłaty opłaty jednorazowej do 31 grudnia 2019 r.

Osoby, które otrzymały zaświadczenie o przekształceniu i występują o udzielenie jednorazowej opłaty nie wnoszą opłaty skarbowej w wysokości 50 zł.