W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin.eu najszybszym portalem miejskim w kraju

Lublin.eu najszybszym portalem miejskim w kraju
09.06.202212:57

Oficjalna strona internetowa Miasta Lublin zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu prędkości stron www. Witryna lublin.eu okazała się najszybsza spośród wszystkich 18 stron polskich miast wojewódzkich.

Przeprowadzone na początku czerwca testy polegały na wczytaniu każdej strony z witryny z 6 różnych lokalizacji i wyciągnięciu średniej z otrzymanych pomiarów. Wszystkie badane strony przetestowano tego samego dnia w czasie zwiększonego ruchu internetowego.

Średni czas ładowania portalu www.lublin.eu wyniósł niewiele ponad sekundę i był szybszy od kolejnego wyniku o 0,24 s. Autorzy badania organizowanego przez test2speed.com zwracają uwagę, że szybkość wczytywania witryn jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na pozytywny odbiór w oczach użytkowników. Raport badania szybkości stron wykazał, że oficjalne portale miast wojewódzkich w większości wczytują się powyżej 2 sekund.