W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

GALERIA RATUSZ

Osoby zainteresowane organizacją wystawy
 w Galerii Ratusz,
prosimy o osobisty kontakt:
Urząd Miasta Lublin
Plac Króla Łokietka 1
20-109 Lublin
pokój nr 14

Drukuj stronę do PDF Najlepsi polscy lekkoatleci w Galerii Ratusz

06.11.201810:41

Od 5 do 24 listopada 2018 r. zapraszamy do Galerii Ratusz na fotograficzną retrospekcję 94. edycji Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce - Lublin 2018.

Dzięki wyeksponowanym zdjęciom przypomnimy sobie te niezwykłe chwile, kiedy to w dniach 20-22 lipca 2018 roku na nowoczesnym stadionie lekkoatletycznym w Lublinie rywalizowało ponad 400 najlepszych polskich lekkoatletów. Nasza publiczność była świadkiem ustanawiania nowych rekordów i walki o medale na najwyższym sportowym poziomie z udziałem lekkoatletycznych sław: Anity Włodarczyk, Adama Kszczota, Pawła Fajdka, Piotra Liska, Marcina  Lewandowskiego, Angeliki Cichockiej, Justyny Święty-Ersetic i naszych utytułowanych zawodniczek KU AZS UMCS Lublin Pauliny Guby, Malwiny Kopron i Karoliny Kołeczek.

Święto Królowej Sportu wróciło do naszego miasta po 34 latach i dostarczyło naszym mieszkańcom niezapomnianych sportowych wrażeń. Do takich wzruszających momentów należało ustanowienie przez Martynę Kotwiłę rekordu w biegu na 200 m. Przez 54 lata najlepszy wynik należał do multimedalistki olimpijskiej Ireny Kirszenstein-Szewińskiej, której pamięć uczczono podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw w Lublinie.